Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Eb meccsek idejére szeretnék...

Eb meccsek idejére szeretnék tv-t betenni a büfémbe. Artisjus kb mennyit számlázna ezért?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Artisjusnak ehhez semmi köze. Az MTVA-nak esetleg, de ők sem fognak pénzt szedni érte. Múlt héten volt ebből nagy hírverés.
2012. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt olvastam én is. Viszont pont egy ilyen cikkben olvastam egy kocsmáros nyilatkozatát, aki 400ezret fizet félévente az artisjusnak a tv-ért, tehát gondolom kellene érte fizetni.
2012. máj. 28. 21:47
 3/5 anonim válasza:

Az MTVA (Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap) - közleménye szerint - a Labdarúgó EB és az Olimpia nyilvános kivetítése után közvetítési díjat kívánt érvényesíteni a vendéglátó- és egyéb üzletektől, helyszínektől. Későbbi közleményükben bejelentették, hogy átvállalják ezt a díjat.


Az Artisjus egyesület által kezelt jogdíjak kizárólag zenei jogdíjak.


Ez azt jelenti, hogy a két igény egymástól teljesen független. A nyilvánosan zenét szolgáltató üzletek - akár rádióval, akár televízióval, kivetítővel vagy más eszközzel valósul meg a szolgáltatás - továbbra is az Artisjus útján fizethetik a zeneszerzők, szövegírók, előadók és hangfelvétel-előállítók felé a zenefelhasználás díját.

2012. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ! Az artisjus szab ki díjat a tévékre, függetlenül attól hogy te most zeneadót, vagy sportadót nyomatsz rajta egész nap, mivel ezt nem tudják ellenőrizni.

Közben rákérdeztem egy helyi kocsmárostól, ő 30ezret fizet a tévére havonta.

2012. jún. 7. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

1.1. Bevásárlóközpontokban, áruházakban, kereskedelmi üzletekben, állandó jellegû kiállító és árubemutató termekben

– melyek mûködési engedélyében meghatározott fõ (jellegadó, elsõ helyen megjelölt) üzletkör áruk értékesítése –

gépzene-felhasználás (II. fejezet 15.1. pont) esetén az üzlet alapterülete szerint az alábbi szerzõi jogdíjat kell fizetni

havonta:

1–50m2 2086 Ft/hó alapdíj

51–200 m2 2086 Ft + az 50 m2 feletti terület után m2-ként az alapdíj (2086 Ft) 1,67%-a

2012. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!