Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan válasszak a cégnek nevet?

Hogyan válasszak a cégnek nevet?

Figyelt kérdés

Hogyan választanátok egy elektronikai és szoftverfejlesztő cégnek nevet? Esetleg ötleteket is adhattok, de én inkább másra gondoltam. Például, hogy a mostani cégek hogyan választottak nevet. (Gondolok a Sonyra vagy az Acerre, amik latin nevekből származnak).

Másik kérdésem, hogy lenne már egy ötletem, de nem igazán tudom, hogy lehet-e használni. Tegyük fel (nem ez a neve, csak egy ötlet) van egy ötletem pl.: RIM (Revolution in Motion). De már van egy másik cég, aminek a hivatalos neve RIM (Research in Motion). Gondolom, a Revolution in Motion nevet használhatom. De használhatom a RIM rövidítést is, vagy azt nem, mert megtévesztő?



2012. máj. 11. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A rövidítést semmiképpen nem használhatok, ez névbitorlás az üzleti életben. De valószínűleg a teljes angol nevet sem, mert az is nagyon hasonlít, összetéveszthető. A cégnév megválasztásánál alapvető követelmény, hogy már működő másik cég nevével ne lehessen összetéveszteni. Egyébként javaslom, hogy legalább 3-4 lehetséges nevet próbálj találni, mert ha az elsőt a cégbíróság nem fogadja be, rögtön legyen tartalék.
2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Informatika profilú cégnévre nagyon jó példa az Apple...igazából köze nincs a dolgokhoz és szerintem már senki sem úgy mondja ki ezt a szót mint korábban :D

(Macintosh ugyan ez - ez egy almafajta neve és ez az egész onnan indult h Steve Jobs szerette az almát)

Amire ki akartam lyukadni az annyi, hogy mindegy mi a neve, de az Te legyél és mindegy, hogy mire asszociál elsőre aki meglátja :)

2012. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legalább három karakter eltérés kell a már bejegyzett cégektől, és ez nem lehet csak szám. (A gyakorlat szerint van így, jogszabályból ezt konkrétan nem tudod kiolvasni.) Ezt itt tudod ellenőrizni: www.e-cegjegyzek.hu

Rövidítést nem nagyon fogadnak el eleve, habár őszintén megmondom, hogy ez attól is függ sokszor, hogy melyik ügyintézőhöz kerül az ügy, meg eleve, melyik cégbíróság illetékes. Van, ahol szigorúbbak, van, ahol kevésbé.

Mi sosem tanácsoljuk az ügyfeleknek az ilyen hárombetűs rövidítéseket, mert nagy a kockázata.

Sajnos a cégalapításnál ma már az egyik legnehezebb dolog a névválasztás, mert nem csak működő, de törölt cég nevét sem használhatod, ha még a cégjegyzékben megtalálod "elnevezés törölve" címmel.

Elvileg ráadásul idegen nyelvű sem lehet, de ezt nem nagyon szokták komolyan venni, ilyen miatt még sosem volt elutasításunk.

Szerintem próbálj meg fantázianevet kreálni akár a saját nevedből, akár összekutyulva családtagéval, vagy ilyesmi.

2012. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Például, hogy a mostani cégek hogyan választottak nevet. (Gondolok a Sonyra vagy az Acerre, amik latin nevekből származnak). "


Ezek már nemmostani cégek. Amúgy tök mindegy mi a neve, a lényeg az ami benne van, ezt nem hiszem el :D

2012. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!