Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti nyitnátok pékséget egy kis...

Ti nyitnátok pékséget egy kis faluban?

Figyelt kérdés

Kb. 1800 fős faluban élünk. Van több élelmiszerüzlet, de egyikben sem lehet friss péksüteményt venni. Egy ideje gondolkozunk rajta, hogy nyitnunk kellene egy kis pékséget. Egy közeli városban lévő elismert pékségből szereznénk be a péksüteményt, tehát nem helyben sütnénk.

Kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak erről, érdemes-e belevágni. Nekem személy szerint nagyon hiányzik, hogy munka előtt nem tudok csak úgy beugrani valahova reggelit venni, talán mások is vannak így vele.



2012. máj. 6. 08:21
 1/5 anonim válasza:
szerintem nyugodtan az jó szóval szerintem jó öttlet
2012. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először azért óvatosan csinálj egy közvéleménykutatást,lehet, hogy csak a lakók 5%-a költeneerre pénzt.
2012. máj. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, meg kalkuláld be, hogy egyébként is megérné-e úgy, hogy nem te sütöd. Oké, hogy nyilván nagyker áron vennéd a cuccot, de az államnak a járulékokat akkor is ki kell fizetned minden hónapban, ha egy fillér bevételed se volt, őket ez nem érdekli. Szóval legalább kb. 50ezer forint bevételt kell csinálnod minden hónapban hogy nullszaldós legyél, és akkor még nem is kerestél semmit.
2012. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50 ezer ft a járulékaira se elég. Ha 100 ezer ft a bevétel azon mondjuk 30 ezer ft a haszon, de élelmiszeren szerintem ekkora nincs. Tehát 200 ezer ft bevételnél tudja a járulékait kifizetni, s akkor még nem keresett semmit. Plusz szállítási ktg., stb...
2012. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Folytatnám a sort a szállítási költségek után: épület rezsije, esetleges bérleti díja, könyvelő, el nem adott áruk okozta veszteség.. Én azt mondom 4-500 ezret kell árulni a nullszaldóhoz.

Az ötlet nem rossz, mert ha van igény a friss péksüteményekre, akkor be fognak menni az emberek, csak árulj mást is, hogy minél többet vásároljanak nálad, mert ez így önmagában valószínűleg kevés.

2012. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!