Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki könyvkiadót alapítson? Nem nyomdát, hanem rendes kiadót, ami kéziratokat fogad, stb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 10:31
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:

Tőke elég nagy mennyiségben, hogy elbírja a bukásokat is

Szaktudás, ráérző képesség ahhoz, hogy megállapítsd, mi az, amire kereslet lesz

Sok alkalmazott, akinek szintén van ilyen tudása és ideje, hogy elolvassa a kéziratokat

2012. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És milyen szaktudás kell ehhez? magyar szak? Vagy vmiylen könnyebben elvégezhető szak? Láttam valami olyat, hogy könyvkiadási képzés, de a honlapjuk tök üres.
2012. ápr. 29. 11:55
 3/12 Smartguy86 ***** válasza:
Hát nem árt egy irodalmi témájú képzés szerintem, mivel jól kell ismerni az irányzatokat, a műfajok sajátosságait, stb.
2012. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sanyi, te vagy az?
2012. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az irodalmi képzés megvan, és meg lesz, de attól még nem lesz kiadóm. Vajon hogyan tovább?
2012. máj. 1. 11:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Alapítasz egy céget mely felveszi tevékenységi körei közé a könyvkiadást.
2012. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés így szűk év távlatából, de én dolgoztam ilyen területen. Igazából magához a kiadó vállalkozáshoz egy sima cégalapításon kívül semmi nem kell, egy átlagos irodai felszereleltséggel még lakáson is el tudsz indulni vele. A kiadó az gyakorlatilag úgy működik, mint egy produkciós ügynökség, különféle területeket összekoordinál. Szerzők, nyomdák, szállítócégek, rendezvényközpontok, ha könyvbemutatót akarsz stb.

Egy, de nagyon csúnya hátulütője van a dolognak, mégpedig a pénz. Sok pénz és még annál is több pénz. Klasszikusan a kiadók régen úgy dolgoztak, hogy saját forrásból megfinanszírozták a nyomdai előkészítést, legyártást és a terjesztést. A könyvkereskedők pedig zsebrevágják a fogyasztói ár felét. Ez példanélküli nagy % szinte a világon. Mindenhol sokkal kevésbé ÉHESEK a kereskedők, mint nálunk. Ahhoz, hogy ez így is megérje, a fogy. ár gyakorlatilag a duplája kell, hogy legyen a reálisnak. Ez pedig a piacképességet veszélyezteti. Eredmény: nézz szét nálunk, döglődő, de kib...ott drága könyvesboltok, tömeges kiárusítások, ha nem fogy.

Ami amúgy még mehet, és én is inkább ezt teszem, (ebben privát tudok segíteni is), hogy kispéldányszámú digitnyomda vagyok a kiadás mellett, így sokan belevágnak, hogy némi szponzorációval és önerővel a piac megszondázása érdekében csinálunk pártíz, max 100 kötetet, amiből kiderül, hogy van-e érdekődés.

2013. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet, hogy fogok írni Neked egy privátot, ha több időm lesz.
2013. febr. 13. 18:48
 9/12 anonim válasza:
Azóta valami fejlemény? :)
2013. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azóta könyvkiadói szerkesztőnek tanulok, és részt vettem gy könyv szerkesztésében. De ez még semmi.
2013. nov. 13. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!