Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Butikot szeretnék nyitni,...

Butikot szeretnék nyitni, hogy vágjak bele?

Figyelt kérdés

Gyesen lévő anyuka vagyok,és nem tudok elhelyezkedni.

(Biztos nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal!!!)

A gyereket addig nem veszik fel bölcsődébe,míg nincs munka helyem.

Arra gondoltam,hogy bérelnék egy kis helységet a lakóhelyemen,és nyitnék egy butikot.

Kérdésem az lenne,hogy egyáltalán hogyan fogjak hozzá?

Hová/milyen hivatalba kell mennem?

Milyen papírok kellenek hozzá?

Kell-e vállalkozói igazolvány?

Gyes mellett lehet 6 órában dolgozni,de kérdés,hogy vállalkozóként maradhatok-e gyesen?


Aki tud segíteni,annak megköszönném.

(Gúnyolódók nem érdekelnek!!!!)


2012. márc. 31. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
mielőtt hivatalba mennél kéne kis piackutatást végezned és beszélni egy könyvelővel
2012. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gondolom van minimum 1-2milla kezdőtőkéd ugye?
2012. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs annyi kezdőtőkém,de reménykedem benne,hogy lesz rá kereslet,és hamar beindul a dolog.Köszönöm a válaszokat!!!
2012. márc. 31. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

nem akarom letörni a lelkesedésedet, de számolgass kicsit.


üzlet bérlés, számolj ki fél évet azaz 6 hónapot. 6 havi bér és rezsi.

számolj a raktárkészlettel, gondolom nem egy katalógust akarsz mutogatni a vevőknek ,hogy ami tetszik azt megrendeled nekik miután kifizették előre. Ebben az esetben fel kell töltened a készletet, hogy legyen mit nézegetni a vevőknek. Ezt a készletet érdemes havonta frissíteni. Mondjuk ezen sokan nevetnének szerintem, mert a legtöbb bolt hetente frissíti a terméklistáját, vagy folyamatosan.


Akkor számolj a vállalkozással is. Ha csak egyéni vállalkozó vagy, akkor is havonta 50-60e Ft csak azt, hogy te vállalkozol, ebben benne van a könyvelő is.


Szóval akkor kalkulálj kicsit, és rájössz, hogy 1-2milla kezdőtőke nélkül jobb ha bele se vágsz. Akkor inkább már add el a cuccokat vaterán.

2012. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi 3-as!

Az a gáz,hogy vaterán a kutyának sem kell!!! Már próbáltam...

2012. ápr. 1. 10:32
 6/6 csibexke ***** válasza:
akkor valoszinüleg máshol se fog kelleni. hacsak nem olcsobban adod,de akkor meg sose termeled ki a befektetett tökét és a többi költségeket
2012. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!