Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudnám becsalogatni az...

Hogyan tudnám becsalogatni az embereket egy újonnan nyíló virág-ajándéküzletbe? Tippek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nem könnyű. Mi már 1 éve nyitva vagyunk. Nem is eldugott helyen, Megyeszékhely Fő utcája. Mégis alig van forgalmunk, mert az emberek ragaszkodnak a régi, megszokott virágosukhoz. Ha nálunk nem lenne bonsai (fele boltban csak az van, akkor már rég becsuktunk volna. Pedig nagyon szép a boltunk, ügyes virágkötőnk van.

A virág nem egyszerű dolog. Ha sok van sokat kidobsz, ha kevés be se mennek.

2012. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Újságban: keretes hirdetés

Kirakatba, bejáratra: "Nyitási akció!"

Egyébként pedig a járókelők látják, és kíváncsiságból is be fognak menni "letesztelni" a kínálatot és az áraidat.

2012. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem egy legjobb lenne, valami ötletes, vicces hirdetés. Bár nekem semmi közöm a szakmához, de ez biztosan jó lenne.
2012. márc. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Árulj tavaszi virágokat! Nálunk több virágüzlet is van a városban, de a vágott virág kínálatuk a béka segge alatt van, csak gyakoribb névnapokon szereznek be néhány fajta virággal többet, de akkor is jobbára rózsát, gerberát, szegfűt olyan állapotban, hogy másnap már hervadt. Én imádom, ha van itthon a vázákban friss vágott virág, így aztán nagyrészt a Lidl-ben vagy a piacon szerzem be. Nem hiszem, hogy rajtam kívül mindenki más csak alkalomra vesz virágokat. Ha szép kis csokrokat összeállítasz, és nem szálanként adod a virágokat irreális árakon, akkor sok vevőd lesz. A Lidl-ben is 1000 Ft alatt van egy tömött csokor tulipán, ami utána egy hétig friss, és még tápoldatot is adnak mellé, amit a vizébe kell önteni.
2012. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Az még nem fordult meg a fejedben, hogy nem életlen, hogy nincs választék a virágboltokban?

Virágcsokrot kb. 3-4db-ot vesznek egy héten az emberek egy átlag virágboltban. Virágból min. 10 vagy 20db-ot kell megvenni fajtánként! 1 hét alatt egy csomó virág a kukába megy!!!!

A Lidl-ről ne is beszélj!

Ott egy szál tulipán 65ft-ra jön ki, a virágboltos a nagykerben 100-130ft/db áron kapja átlagban a tulipánt!

Így ha hasznot tesz rá számold ki mennyi egy 10 szálas csokor! 2000ft környéke, a Lidl-ben 600ft!!!!

2012. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem véletlen...
2012. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés, miért veszed a nagybanin a tulipánt, ha a Lidlben olcsóbb? :-O


Nekünk zöldség gyümölcs, és vegyes boltunk van. Évente 3-4 misit hagytunk a metróban, amég a Lidl meg nem nyitott a városunkban. A lidl olcsóbb volt, hát ott vásárolunk. Persze most töredéke a vegyesbolti forgalmunk a Lidl előttinek, de akkor sem égetjük magunkat azzal, hogy 2x árban adjuk, mint a Lidl. Déli gyümölcsöt is viszonylag gyakran veszünk ott, hiszen olcsóbb, mint a nagybani. Lehet, hogy azt gondolod, hogy a vevő megsértődik rajta, ha a lidlis virágot kapja nálad, de még jobban megsértődik, ha kétszer annyit kérsz egy szálért, mind a Lidlben. Egyébként nálunk ebből még sosem volt gond, pedig évek óta így megy. Figyelni kell az akciókat, napi szinten, a legtöbb vevő nem figyel ennyire. Így előfordult már olyan is, hogy a korábbi akciós árujával a Lidl aktuális ára alatt árultunk. :D

2012. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Lidl-ben vettem a tulipánt, nem vagyok hülye! De attól még sajnos egy virágbolt a mai világban nem tud megélni, kivéve, ha saját üzlete van, jó helyen!!!
2012. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!