Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Erdőt szeretnék telepíteni és...

David2424 kérdése:

Erdőt szeretnék telepíteni és nem tudom hogy milyen fát érdemes meg hogy egyáltalán érdemes-e erdővel foglalkoznom?

Figyelt kérdés
Legfőképp arra lennék kíváncsi hogy 20évesen érdemes-e nekikezdeni és erre szentelnem mindent. Érdekel minden segítség nekikezdés,folyamata,ültetés, és hogy mi minden van ami az erdőgazdálkodással jár. 2-3ha-ra gondoltam kezdésnek.
2012. febr. 19. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem túl nagy erdő. Mi a célod vele, mert azt tudnod kell, az erdőt az unokádnak, meg dédunokádnak neveled.
2012. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az erdőtelepítés krvára nem jövedelmező, legalábbis jó pár évig nem. Tölgyfánál pl. 100 év múlva, bizonyos fenyőfajtánál meg 40-50 év múlva lesz haszon. Magyarul nem érdemes.

Másrészt nem kevés szakértelem kell hozzá.

2012. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erdész vagyok. Nem szeretnék nagyon belemenni a szakmai dolgokba, de egyrészt nagy szakértelem kell hozzá, másrészt meg nem azt telepítesz, amit akarsz, hanem amit engedélyeznek (ha engedélyezik egyáltalán erdő telepítését az adott területen). Egy jó termőhelyen például nagy valószínűséggel tölgyet, bükköt vagy valami más (termőhelynek és termőtájnak megfelelő) őshonos fafajt írnának elő, ami (a tölgy és a bükk esetében) 80-100 év múlva lenne vágásérett. Szemben mondjuk az akáccal, aminél ugyanez kb. 20 év, csak hát az meg nem őshonos (mégis ez jelenleg a legnagyobb arányban előforduló fafaj Magyarországon). Az előhasználatokból (esetleg a mellékhasználatokból) ugyan lehet némi bevételed, de óriási kiadásai vannak egy erdőtelepítésnek (terület vásárlása, talaj-előkészítés, termőhelyfeltárás, szaporítóanyag vásárlása, ültetés, ápolás stb...) és -fenntartásnak (ápolás, tisztítás, vadkárelhárítás, növényvédelm stb). Nem beszélve a rizikóról, hiszen bármikor közbejöhet egy természeti csapás (pl. aszály, árvíz, vadkár, károsítók és kórokozók megjelenése stb). Ha mindenképp ezzel szeretnél foglalkozni, akkor én azt javaslom, hogy vegyél egy vágásérett (vagy belátható időn belül vágáséretté váló) erdőt, hozzá pedig egy jó szakembert.
2012. febr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erdővel foglalkozni mindig érdemes. Elsősorban akácot, mert nagyon jó a fűtőértéke, hamar vágható, és nem mellesleg az ország legfontosabb méhlegelője. Nagyon hasznos növény, de "nem őshonos"... -,- Azt azért megjegyezném, hogy személy szerint csak akkor vágnék bele, ha már minden egzisztenciális kiadáson (ház, vállalkozás, stb) túl vagyok, és már csak a keresett pénzt kellene befektetni. Ebből nem tudod elkezdeni az életet, már csak a tőke igény, és az idő miatt sem. De befektetésnek jobb, mint akármilyen portfólió. :D
2012. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!