Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdhetnék el egy...

Hogyan kezdhetnék el egy vállalkozást?

Figyelt kérdés
A kérdés amatőrnek tűnhet, és a feltevés nem téves. Érettségim van, nincs tapasztalatom munka téren (nem tudok elhelyezkedni), viszont rengeteg ötletem van, mint vállalkozás. Mivel csak az ötletből nem lehet semmi (főleg pénzhiány miatt), mit javasolnátok?
2012. febr. 18. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Először meg kell nézni, hogy mit tudsz belerakni a vállalkozásba (ötletet, munkaidőt, energiát) és mi az ami hiányzik (tőke, jogi ismeretek).


Utána keresni kell olyat, akinek a hiányzó dolgai megvannak és azzal társulni (ő adja a pénzt, te az ötletet).

2012. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy talán még jobb tanács, hogy olvass el pár vállalkozásról szóló könyvet.
2012. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ötlet az van egy tucat, csak nem tudom, hogy ebben a gazdasági helyzetben érdemes lenne-e belekezdeni.
2012. febr. 18. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
ebben a gazdasági helyzetben kb semmibe sem érdemes belevágni, minden bizniszben fel van osztva a piac. esetleg ha írnál valamit az ötleteidről
2012. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél pár A4s lapot, mindegyikre írd fel az ötleted majd alá meg azt hogy mennyibe kerül, mi kell hozzá, mit tudsz te megvalósítani belőle pénz nélkül, mi van már meg belőle, milyen költségen leht spórolni.


Utána jöhet a google, konkurencia felmérése, kereslet felmérése, árubeszerzés helye, árubeszerzés ára,érdeklődés felmérése stb.


Ha nincs rá keret akkor érdemes olyan ötlettel kezdeni a megvalósítást amihez nem kell sok pénz, meg alkalmazott, meg rengeteg idő.


De a hangsúly a keresleten van, mert ha nincs vásárlóképes kereslet, akkor nincs pénz se, és alapból felelsleges időpocsékolás...


22F


Pm ben szívesen elolvasnám az ötleteidet+véleményezem, mert pár éve én is sokat agyaltam ilyenen, és sokkal csődbe kerültem volna, viszont ma már nem azon fáj a fejem hogy jaj elkésem a munkából és kirúghatnak.

2012. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sok közvetítői ötletem van. Vagy szakmát közvetítenék, vagy olyan szolgáltatást, aminek az elvégzéséhez nem kell diploma, így munkát teremtenék a szegényebb rétegeknek is.
2012. febr. 19. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Elég sok közvetítői oldal van a neten.


Honnan szereznéd be a munkát? Mert embert még találsz, de munkát aligha.

2012. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 énis válasza:
Úgy kezdd el a vállalkozásod, hogy felméred a piacot, van-e arra kereslet, amit te kínálni tudsz!
2012. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!