Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki piacon árulni...

Ha valaki piacon árulni szeretne zöldség-gyümölcsöt, akkor elég a vállalkozói, helypénz, stb. , vagy ezek mellett még kell egy OKJ-s eladói (kereskedő) képesítés is?

Figyelt kérdés
Eléggé ellentmondásos dolgokat olvastam, van aki szerint csak helypénz és annyi, van aki szerint vállalkozói igazolvány. Sok helyen pedig azt olvastam, hogy aki kereskedelemben akar dolgozni, annak OKJ-s papír.
2012. jan. 2. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen formában szeretnéd árulni.

Ha mint kereskedő, akkor vállalkozói, helypénz, stb; a vállalkozói kiváltásához kell a kereskedői végzettség.

Ha a saját magad által termelt zöldséget, gyümölcsöt, akkor nem kell vállalkozói, elég az őstermelői (+ helypénz)

2012. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem saját termesztésű lenne. Vagyis ezek szerint kell a képesítés.

Ha én váltom ki a vállalkozóit, úgy hogy van ilyen végzettségem, akkor alkalmazhatok én olyan embert (férj), akinek nincs ilyen végzettsége?

Köszi a választ!

2012. jan. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!