Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetőségem van Fundamentával...

Lehetőségem van Fundamentával foglalkozni. Szerintetek érdemes belevágnom?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék,hogy aki már benne van,érdemes belekezdeni egy Fundamentás karrierbe?Kiváncsi lennék,mi vár rám,mielőtt személyes találkozóra megyek.Úgy ajánlottak be és az elején mindenképp a fő munkám mellett csinálnám másodállásban.Állítólag vannak kezdeti költségek meg utazgatni kell tanfolyamokra,vizsgákra,de állítólag szépen lehet vele keresni,ha az ember elér egy bizonyos szintet.

2011. dec. 29. 05:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor tudnál vele szépen keresni,ha elég rámenős vagy,van sok ismerősöd,akik hajlandók belevágni. De számíthatsz arra,hogy az ismerőseiddel megromlik a kapcsolatod.
2011. dec. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:

Pontosan úgy van ahogy írtad: ha az ember elér egy bizonyos szintet. . .

Na ez a sarkalatos pontja, addig viszont nem egyszerű és semmi garancia, hogy nem csak az idődet, pénzedet pocsékolod el -pláne lehet sosem éred el azt a bizonyos szintet.

Engem eleve elijesztettél volna azzal a félmondattal, hogy vannak kezdeti költségei :D

Egy esetben kezdj bele, ha száz százalékosan biztos vagy, hogy ezt kell csinálnod, illetve nagyon kitartó vagy.

2011. dec. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már nagyon telített a piac: sok az eszkimó, kevés a fóka. Téged pedig fókavadászatra küldenek!
2011. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek!Igazából nem létfontosságú,mert van munkám,viszont engem is a kezdeti költségek riasztanak el.Nincs sajnos felesleges 34 ezer ft-om,hogy kifizessem a képzést és a vizsgákat,ráadásul ez állítólag kedvezményes ár,ami tartalmazta volna a pszáf hatósági vizsga díját.Ráadásul 200 km kéne utazni,mert Pesten lenne.Térítés ugye meg semmi.Az ember,ha feljebb jut,akkor meg egyre több vizsgája van,mert egyre több lenne a képzés is.Természetemből adódóan valószínűleg nem tudnám csinálni,így elég nagy melléfogás lett volna.Mégegyszer köszönöm a segítséget és a tanácsokat!
2011. dec. 29. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarom a Fundi hírnevét rontani, ígyhát tényeket fogok leírni, aztán döntsd el, hogy neked való-e avagy sem.

Hitelközvetítőként ténykedtem, majd a válság miatt ez visszaszorult. Akivel csináltuk az ügyeket, ő vitt bele, mondván, hogy a Fundi az összes képzést, vizsgát, pszáf engedélyt megoldja és nagyon jól lehet keresni vele, hiszen nagyon keresett a "portékájuk".

A beszélgetés annyi volt, hogy egy "sejtszintig fundaátitatott" hölggyel leültem beszélgetni, ő azt mondta, hogy nagyon jó munkatárs lennék, szívesen dolgozna velem.

Ekkor nem említette azt, hogy ehhez azért nem egyszerű dolgokon kell átmenni.

Először is csináltass erkölcsi bizonyítványt, igazolványképeket, légy számlaképes (konkrétan: alapíts egy céget vagy válj egyéni vállalkozóvá), végezz el egy háromnapos tanfolyamot huszonezer forintért, ahol a legfontosabb az lesz (csak leendő kollégák közt ülsz), hogy mennyire üzleties a megjelenésed, úgy beszélnek veled a pénzedért, mintha alattvalójuk lennél. Lekezelőek, segfejek, arrogánsak. Ha a három nap megvan (nem egyszerű és jelenléti ív is van), akkor utazhatsz le vidékre (pl Siófok) vizsgázni és estig ott maradni (bezsarolnak, ha vizsga után eljössz, hiába jó a vizsgád, érvénytelenítik, ha nem maradsz végig) konkrétan egy hallelujázós, tapsolós, szakmailag semmitmondó előadáson. A fejesek lelkendeznek, hogy milyen fazsa az egész. Nem több.

Tehát mire odajutsz, hogy dolgozhatsz, alaphangon 40-50eFt-odban van az egész (tanfolyamdíj, benzinköltségek, iszonyat sok időkiesés a munkádból). Kökeményen fizetheted a járulékokat úgy, hogy eddig egy vasat sem kerestél és nem is garantálja senki, hogy fogsz. (Mindig csak ez a "rajtadmúlik" "rajtadmúlik") És mellette az a fölényes és arrogáns manír. Persze ha nem hoz ki a sodrodból az efféle attitűd, akkor hozzám képest jobban viseled majd. És maga a munka abból áll, hogy megkövetelik, hogy írj egy 200-as listát, akiket majd felkeresel és ajánlod neki. (Gondolj bele, a legtöbb ember ezt hogy fogadja?)

Akkor elvárják a heti "mítingeken" való részvételt, hogy "meg kell tervezni a hetet", ha nincs elég tárgyalásod, akkor "motiváció" jogcímen porigszégyenítenek.

De nem beszélek senkit ellene, ha valakinek nincs tartása és önérzete, korlátlan szabadideje és van mellé jelentős befeccelni való pénze, megy neki a "tukmálás" és jól tud alakoskodni, jól tűri e bizonytalanságot és az örökös elutasítást akkor menjen bátran.

Elvileg sok munkával valóban lehet jól keresni, de akinél pl én lettem volna (ő havi 1-2millát számláz), se éjjele se nappala és megvan a jellegzetes manírja.

Én kiszálltam, mert: nem szeretem, ha kapcarongyként bánnak velem és birkaként kezelnek, nem szeretek telemarketingelni, nem illik az egyéniségemhez a "lyukat beszélni a másik hasába" dolog. És nem volt többhavi járulékra elbukandó pénzem és 24 órából 48 erre fordítható időm.

Ez egy objektív, tényfeltáró írás, nem kívánom minősíteni a céget.

2011. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nagyon köszönöm a részletes elemzést igazán nagyon hasznos volt.Az igazság az,hogy az én orrom is valami hasonlót szimatolt és nagyon ráillik a helyi Fundamenta bagázsra,de szerettem volna bizonyítást nyerni a megérzésemnek.Hála neked,sikerült!Most már valóban megbizonyosodtam arról,hogy ez tényleg nem nekem való és még időben véget tudok vetni,még mielőtt belevágtam volna.Köszönöm szépen mégegyszer neked is!
2011. dec. 29. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!