Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektethetnék 400. 000...

Mibe fektethetnék 400. 000 ft-ot, ami egy kis hasznot hozna?

Figyelt kérdés
Nem akarom a párna alatt tartani és a bankokban sem bízok. Szeretném egy kicsit megdolgoztatni, megforgatni ezt a kis pénzt.
2011. dec. 28. 01:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

Sajnos nem akkora az összeg, hogy értelmesen, kis kockázattal tudj valami normálisat kezdeni vele.

Amit tehetsz:

bankbetét, változó kamatozással max. 3 hónapos lekötési ciklusokban (elvileg államilag garantált, sz'al ha buksz, akkor már úgyis mindegy)

Kicsit hosszabb távon (min. 1 év) megpróbálkozhatsz állampapírokkal (értékpapír-számla kell hozzá), de ha lejárat előtt kell a pénz, akkor szívás.

Részvényekkel nem foglalkoznék a helyedben, kockázatos, és még a nyereség nagy részét is elteszi a brókercég.

Forex-et megint csak nem javaslom, túl nagy tőkeáttéttel tudnál csak "játszani", szinte garantált a bukás.

Hosszú távon ( >1év) talán a befektetési arannyal járnál a legjobban, de az aranynál meg nem mindegy, hogy mit és hol veszel.

2011. dec. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Leírtam privátban hogy én miben tartom a pénzem, és milyen eredményeket produkál.
2011. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem is leírhatnád digo.(nekem 1,5 millám van és nem tm h h lehetne belőle hasznot teremteni.(anélkül h a bankba nevetséges kamattal 10 évig várjak)
2011. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Digo kérlek nekem is küld el azt a levelet, vagy a kérdező, mert engem is érdekelne. Köszönöm :)
2011. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok rá, sok hozzászólásodnál láttam kiírva. Kíváncsi vagyok mibe fektetsz...
2011. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miután megnéztétek,írhatnátok véleményt a dologról!Engem érdekelne mások véleménye is akik nem elfogultak a témával kapcsolatban.
2011. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Diego ezt ajánlotta:

[link]

2011. dec. 29. 01:14
 8/18 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek róla?
2011. dec. 29. 01:18
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy barki is tapasztalatbol tudna velemenyt mondani itt a GYK-n, ezert leirom:

Ez egy valutatozsdei befektetesekkel foglalkozo ceg, akik joval a banki kamatok feletti hozamokat produkalnak, de mint tozsdei befektetes nincs toke garancia, es a kockazatot is a befekteto viseli, mint barmely mas tozsdei befektetesnel is.

Egyebkent nekem 1 eve megy naluk a befektetesem, ezalatt nem volt negativ honap.

2011. dec. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aztán egyszer arra leszel figyelmes, volt pénz, nincs pénz. Én óvva intek mindenkit attól hogy ne biztos kamatozásba fektesse a pénzét. Nem véletlen, hogy a hozzáértők is nagyon óvatosak vele. Nem az átlagembernek való.
2012. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!