Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell belekezdeni egy...

Hogyan kell belekezdeni egy termék gyártásába?

Figyelt kérdés
Üzletileg teljesen amatőr vagyok, viszont van egy termék-ötletem. Lehetséges ezt gyártatni? Hogyan kell belekezdeni egy ilyen vállalkozsba? A termék gumiból készülne. A forgalmazását meg tudnám oldani. Az ötletet le lehet védetni?
2011. dec. 5. 21:22
 1/6 Katoonene ***** válasza:

- vállalkozás létrehozása (ev, kft, bt, adminisztráció

- eszközök beszerzése (gépek, autó, székhely, telephely)

- ha véletlen egy teljesen új dolgot találnál fel,akkor le lehet védetni, neked kell utána nézni


A legnagyobb kezdet ez. Természetesen munkaerő, stb.

2011. dec. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Én nem egy gyárat akarok létrehozni, hanem egy terméket gyártatni.
2011. dec. 6. 11:46
 3/6 A kérdező kommentje:
És igen, új dolog, ezért akarom levédetni, és ezért kérdezem, hogy azt hogyan kell.
2011. dec. 6. 11:47
 4/6 Katoonene ***** válasza:

A gyár elég relatív fogalom, ahogy a termelés is. De igazad van, rosszul olvastam, gyártani-t olvastam gyártaTni helyett.


Szabadalom:

http:// www .szabadalom-vedjegy.hu/kapcsolat. htm az oldalon nagyjából minden rajta van.


Ezután, gyártatás: befektetőt kell találnod az ötletedhez, csendestársat, amihez sok sikert kívánok. A befektető lehet már akár az, akivel legyártatod, ha nem tudod neki egyből kifizetni a díját. Egyébként milyen gumitermékből lenne szó? Nem várom, hogy elmondd, a szabadalmat is megvárhatod, később is üzenheted privátban.


Csak annyit, hogy mennyire bonyolult, szimplán valamilyen tömítéstípus, ivóvíztisztaság, stb.

2011. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak magyar cégek, amelyek azzal foglalkoznak, hogy egy-egy termék Kínában való gyártását megszervezik. Nem tudom mi az ötlet, de ha nem 100 darabról van szó, akkor jobban megéri ott legyártatni és ideszállítani, mint itt gyártani. Arról nem is beszélve, hogy a kínai kikötőkből a világ minden részére lehet küldeni az árut, Mo-ról ezt kb. lehetetlen gazdaságosan megoldani. Ha érdekel a dolog, dobj egy privit.
2011. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Katoonene!

Köszönöm a linket, meg az infót is. A termék egy már használatban lévő eszköz kiegészítője lenne, nem túl bonyolult - formáját tekintve.

15:50!

Neked is köszönöm a jó tanácsot. Még messze állok ettől, de ha valaha eljutok odáig, megkereslek priviben.

2011. dec. 6. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!