Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Honnan tudom, hogy mi a...

Honnan tudom, hogy mi a végelszámolás befejezésének időpontja?

Figyelt kérdés
Cégem végelszámolásáról a végzést szeptember 19-én állították ki. Alkalmazott nincsen, tevékenységet már nem folytatunk. Tudtommal a hitelezői igény már november 1-vel lejárt. Azt olvastam, hogy a a követelések jegyzékét el kell juttatnom a cégbírósághoz. Nálunk követelés nem volt, így nem tudom, hogy ezt mikor kellene elküldenem. Mikor jelezzem a cégbíróság felé a törlési igényem? Nagyon köszönöm a segítséget!

2011. nov. 25. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A NAV és a Cégbíróság a végelszámolás, felszámolás lépéseit elég részletesen leszabályozta, igaz, hogy nem mindenütt fedik egymást arra vonatkozóan, hogy mikor, kinek, milyen lépéseket kell tenni ebben az ügyben.


Ezért az ügyvezető, a végelszámoló, az ügyvéd és a könyvelő szoros kapcsolatban állnak ilyenkor egymással, és ahogyan a hivatalok (NAV és Cégbíróság) lépnek egyet-egyet, a kiadott jogszabályok, tájékoztatók alapján az általam felsoroltak közül is meglépi a következőt az éppen illetékes.

Beszélj velük, mondjuk kezdd a könyvelődnél.

2011. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Gondolom, hogy az általam felsoroltak közül te vagy az ügyvezető, nem tudom, van-e külön végelszámoló, és van-e könyvelőd. Gondolom (bízom benne), hogy ügyvédet már fogadtál és a Cígbíróságnál a közzétételi kötelezettséget "lezongorázta".

Ha a könyvelő is, és a végelszámoló is te vagy, akkor a NAV és a Cégbíróság felé már elmentek a V1-es bevallások, akkor ezek után a 72/2006. (IV.3.) Korm. sz. rendelet szerinti könyvelést kell elkészíteni, azok alapján lehet a V3-as bevallásokat mind a NAV, mind a Cégbíróság felé elküldeni. De ha van előző évekről ki nem fizetett osztalék, akkor előtte azokat le kell számfejteni, az osztalékadót és az EHO-t a NAV-nak elutalni, lekönyvelni, és a végelszámolás záró dátumát csak azok után határozhatod meg, és a V3-as bevallásokat csak azok után készítheted és küldheted el.

A törlési igényt az ügyvéd küldi el a Cégbíróság felé egyéb mellékletekkel együtt.

2011. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egyszemélyben vagyok a cég korábbi ügyvezetője és a végelszámoló is. Természetesen ügyvédet már fogadtam, hiszen akkor nem történt volna meg a közzététel, és van egy könyvelőm is. A probléma az, hogy úgy tűnik, a könyvelő minden információt az ügyvédtől vár, az ügyvédet pedig abszolút nem érdekli az egész, csak a pénz kell neki. Így eddig a részéről csak fals információkat kaptam, amiknek győztem utánajárni. (Váltani már nem szeretnék, mert akkor még egyszer ki kellene fizetni a teljes összeget az ügyvédnek.) Emiatt vagyok tanácstalan.

2011. nov. 28. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
könyvelőt kéne váltani... Egyébként a végelszámolás függő hogy mikor fejeződik be. Egyszerűsített végelszámolást 90 napon belül be kell fejezni, de sima is befejezhető az igénybejelentési határidő másnapján. Hogy mikor pontosan, a végelszámoló azaz a te döntésed, de van egy pár dolog gondolom, amit nem csináltatok meg. Légyszives írj privit, ott megadom a telefonszámom, és megpróba segíteni. TErmészetesen anyagiak kizárva.
2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!