Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell egy vállalkozás...

Mi kell egy vállalkozás beindításához? Milyen cégforma javasolt ( modellügynökséget szeretnék)?

Figyelt kérdés

Körülbelül mennyi indulótőke kell? Úgy gondolom, hogy sok dologra nincs szükség, egy iroda bérlése, részbeni berendezése, ami nagyobb összeget felemészt.

Hogy történik az elszámolás? Mert amit megkeresnek a modellek, abból én leszedem az ügynöki díjat, a többit viszont a lányoknak fizetem. Remélem tudtok segíteni, ha nem is konkrétan ügynökség témájában, de a vállalkozással kapcsolatban. Milyen papírok kellenek, és azokat hol lehet beszerezni?


2009. máj. 11. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért ebben a formában túl egyszerű, ahogy leírtad.


Te milyen jogviszonyban foglalkoztatnád a modelljeidet? Ők számláznak neked, vagy alkalmazottként, bért kapnak? Mert abszolút nem mindegy... Ugyanis a bejövő pénzből nem csak a saját sápod kell levonni, hanem ha pl. alkalmazott, akkor a járulékait is, ha megbízási viszonyban foglalkoztatod, szintén a járulékokat, ha viszont számlaképes a modell, akkor csak a számla összegét (amely értelemszerűen magasabb, mint ha te fizetnéd a járulékait).

Tehát azért nem olyan egyszerű ez az egész! Ezt jól át kell gondolni, hogy mi az az összeg, amit te meg tudsz keresni, és ebből tudsz-e tisztességes, a modell számára is elfogadható összeget adni.


A vállalkozás formája az egyéni vállalkozótól az Nyrt-ig bármi lehet. Attól függően, hogy mennyire akarod ezt csinálni.

Ha egyéni vállalkozó vagy, vagy bt., akkor személyes felelősséged egyetemleges a vállalkozás dolgaiért, ez a két leggyorsabban és a legegyszerűbben létrehozható vállalkozási forma.

Ha kft.-t alapítasz, akkor törvényszerű gazdálkodás mellett nem felelsz személyesen a vállalkozásod dolgaiért. A vállalkozás alapítása már nagyobb költséggel jár, mert a kft. alaptőkéje legalább 500e Ft kell, hogy legyen.

A kft. feletti cégformát pedig már nem javaslom, azt majd ha már nagyon befutsz :)

2009. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.Természetesen a modellek nem számlaképesek. De hivatalosan meg nem is az alkalmazottaim, hiszen munkaszerződés nincsen kötve....jó bonyolult! :)

Igazság szerint én is modellkedtem, és ha volt munkám, akkor csak megkaptam a pénzt, azt nem tudom, hogy ők hogyan intézték tovább.

2009. máj. 11. 11:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megbízással voltunk mi is! :)
2009. máj. 11. 11:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Megbízási jogviszonynál is kell járulékot fizetni a béren felül. Havonta bevallást küldeni, ehhez könyvelő kell. Ha már kiválasztottad a megfelelő könyvelőt, ő sok mindenben tud segíteni.
2009. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!