Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi pontosan a bankkártya?

Mi pontosan a bankkártya?

Figyelt kérdés

A bankkártya fogalom egyben jelenti,amire a fizetést utalják ,amivel vásárolhatok és fizethetek?

A havi fizetésem kártyára fogják utalni. ehhez melyik bankba igényeljek kártyát? nekem csak arra kell,hogy letudjam venni a pénzem,illetve alkalmas legyen,hogy boltokban fizethessek vele. ha elmegyek igényelni,mit kell mondanom pontosan,hogy egy ilyet kapjak végereedmény képpen??


2011. okt. 24. 13:11
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
A fizetésedet számlára fogják utalni, a kártya egy technikai eszköz, aminek a segítségével fizethetsz, illetve ATM-ből készpénzt vehetsz fel. Lakossági folyószámlát kell nyitnod valamelyik bankban.
2011. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bankártya mindig egy bankszámlaszámhoz tartozik.

Képzled el úgy mint egy lakás aminek kulcsa van.


Bankszámládra megy a pénz. te is tudsz befizetni rá, vagy akár pl fizetés érkezik rá. innen vehetsz fel pénzt. ha nincs kártyád be kell menned a bankfiókba ahol igazolod magadat majd felveheted a kért összeget. innen utalhatsz is. megadod a másik bankszámlaszámot(pl posta csekkeken rajta van) és utalsz.

ha van a számládhoz kártya akkor azt használod minden pénz tranzakciohoz. pl nem kell a bankba menned énzért, felvetsz autómatából is. ha a saját bankod automatájábol veszel fel akkor ingyen van ha máséból akkor valamennyi kezelési költséget vonnak le. viszont bankártyás fizetés mindenhol ingyenes.

2011. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát bármelyik banknál nyitok bankkártyát, arra utalható a fizetés ,használhatom boltokban és letudom venni a pénzem,csak a kártya fenntartásának összege változó bankonként.éértem. köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 24. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Bankkártyát nem tudsz nyitni.

Bankszámlát tudsz nyitni, amihez kapsz egy kártyát.


[link]

[link]

2011. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


nem igazán olvasod el amit írunk igaz?


A bankártya csak egy kulcs a bankszámládhoz. Bankszámlát nyitsz egy bankban és ahhez kérsz egy "kulcsot" vagy is bankkártyát. majd lesz bankszámla kezelési díja és bankkártya kezelési díj is lehet.

2011. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még valamit találtam, ezt olvasd át elejétől a végéig.

[link]

2011. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Második: tranzakciós költség saját ATM-nél is van, nem csak akkor, ha más bankoktól veszel föl pénzt
2011. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!