Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit lehet tenni, ha az édesapá...

Mit lehet tenni, ha az édesapám főnöke nem fizette ki sem Őt sem a munkásokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Apukám Devecserben, ahol a vörös iszap katasztrófa volt, az új házaknál dolgozott. Volt egy fővállalkozó, aki a főnöke volt. Azt mondta neki, hogy majd a végén fizet, amikor befejezik a munkát. Tavasztól nyár végéig ott dolgozott, rengeteg pénzben volt a munka (minden nap 50km-t kellett utazniuk) és amikor befejezték a munkát, a főnök elvitte Őket vacsorázni. Minden szép volt és jó, csak, hogy amikor aara került a sor, hogy fizetni kellene, nem vette fel a telefont. Azóta próbáljuk hivogatni, smst küldözgetünk neki, de semmire nem reagál. Apa a munkásokat már kifizette a tartalék pénzünkből, de nekünk is kell valamiből élni.

Mit lehet tenni? Ez így nem mehet.


2011. szept. 24. 13:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vállalnék el olyan melót, ahol majd hónapokkal későbbre ígérik a fizetést. Ez az eljárás már alapból nagyon gyanús lenne. Ha nincs havonta pénz, akkor szevasz, mert ebből úgyis csak ez lenne: ingyenmunka. Forduljatok minél előbb ügyvédhez, de még ha le is van papírozva minden, akkor is készüljetek fel, hogy nem lesz egy gyors és egyszerű menet.
2011. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Az épitőiparban ez bevett szokás. Pláne alválallkozók esetében. Gondolj csak bele: Te otthon ki akarod csempézni a fürdőszobát. Kifizetnéd a Csempézünk 2007 KFT-t mikor félkész a meló?


Amúgy a kérdező ezt már besz0pta, a kivitelező nyilván nem fizetett ki senkit, hanem átadta a céget egy vagyontalan homelessnek (még valószínűbb, hogy soha az életben nem is volt az ő nevén), lenyúlta a lóvét és esze ágában nincs kifizetni senkit, inkább vesz két új SLK Mercit. Lehet küldözgetni fizetési megyhagyásokat, de úgyis az lesz a vége, hogy a cégnek nincs vagyona, a tulajdonosnak sincs vagyona, pénzt meg nem láttok...

2011. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen, építőiparban ez a megszokott.

A cég kifizette ezt az embert és úgy is tudták, hogy ez az ember mindenkit kifizetett, csak hogy nem így van.


A helyi újságban (Veszprém megyei Napló) meg fogunk hirdetni egy cikket vagy az sms- részhez küldünk egy sms-t, hogy jelentkezzen mindenki aki ennél az embernél (Enyingi Róbert) dolgozott és meglátjuk mit tudunk tenni.

2011. szept. 24. 17:08
 14/21 anonim ***** válasza:

16:51


Én egy szóval nem mondtam, hogy az egészet előre ki kéne fizetni (az a másik véglet). Viszont az lenne a normális (legalábbis szerintem), hogy mondjuk egy adott hónapban, az elvégzett meló legyen kifizetve.

Az építőiparban nem vagyok annyira otthon, de én IT területen dolgozom, ahol vannak olyan projektjeink amik 3-4 éve futnak és még futni is fognak egy darabig. Ebben az esetben elég érdekes lenne, ha kezdetekkor azt mondanám a beosztottjaimnak, hogy "Sanyikám dolgozzál szorgalmasan, majd 6 vagy 7 év múlva fizetést is kapsz".

2011. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Annyi pénzt kapott, ami elég az anyagköltségre és a benzinre. Egy Ft-tal sem többet. :(
2011. szept. 24. 17:46
 16/21 anonim ***** válasza:

17:36


Igen, ez az ütemterves fizetés. De egy 2-3 hónapos melóra ritkán csinálnak ütemtervet, mert minek. És ezek általában ilyen 2-3 hónapos melók...

2011. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

18:41


Hát talán pont azért, hogy ne akkor derüljön ki az átverés, amikor kész a munka. Még 1 hónapot is sok ingyen dolgozni nemhogy 3-at. De nekem végülis mindegy, ti tudjátok.

2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

20:30


Nézd, itt alVÁLLALKOZÓRÓL van szó!

A vállalkozás pedig nem alkalmazott státusz. Elvállalsz egy munkát, megcsinálod és kifizetik. Kell, hogy legyen egy vállalkozásnak annyi tőkéje, hogy egy 3 hónapos munka alatt saját zsebből kifizeti a melósait és költségeit és 3 hónap múlva megkapja a vállalási árát egyben.

2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Jobb esetben meg is kapja az árát..
2011. szept. 24. 21:05
 20/21 anonim válasza:
Jogi uton nem sokra mmentek az ilyenekkel.Vannak erreszakosodott pénzbehajtó emberek.Tudom nem legális,de inkább érdemes ezeknek fizetni,mert akkor pár napon belül tuti lesz pénz.Egyébként meg szaladgálhattok évekig a bíróságra,és akkor sem biztos hogy elértek valamit.Sajnos olyan országban élünk,ahol az emberi jogokat képtelenség érvényesíteni fenyegetés nélkül.
2011. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!