Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ki legyen egyéni vállalkozó?

Ki legyen egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
A barátnőm és én szeretnék vállalkozni egy rövid időre(1-2 hónap).Az egyéni vállalkozói formára gondoltunk.Neki van bejelentett állása,nekem nincs.Ha én váltom ki akkor sok járulékot kell fizetni magam után, de ha ő váltja akkor nem?Hogy érné meg?
2011. júl. 21. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyagilag úgy jártok a legjobban, ha ő váltja ki, úgy neked elég a havi 5100 Ft egészségbiztosítási járulékot fizetned.
2011. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van. Az a helyzet, hogy az egyéni vállalkozói státusz fenntartása kb havi 50-60ba kerül, ami úgy jön ki, hogy ki kell fizetni a különböző járulékokat (nyugdíj, tb. stb.) Mivel párodnak van állása, ezért a mostani munkaadója ezeket fizeti, tehát neki maga után nem kell fizetnie. Tehát a vállalkozás költsége kimerül a bankszámlaköltségben (érdemes a vállalkozásnak külön számlát nyitni, annak a költségei leírhatók) és a könyvelőnek fizetett díjban. (Nyilván kiadásaitok lehetnek még a vállalkozás miatt, de ezek elszámolhatók - ezt egy jó könyvelő tudja, és el is mondja értelmesen.)

Amire az első válaszoló utalt az az, hogy ha párod lesz a vállalkozó, és te nem leszel a vállalkozásban alkalmazott (nincs sok értelme), akkor be kell fizetni utánad a tb-t, ez napi 100-200 ft (nem tudom most pontosan mennyi, tavaly 150 ft/hó volt) és közben kereshetsz munkát.

Sok sikert!

2011. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tehát ő legyen egyéni vállalkozó.Engem hogy tudna foglalkoztatni úgy,hogy ne kerüljek sokba a vállalkozásnak?Tehát,hogy több maradjon a zsebünkbe!
2011. júl. 21. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy, ha egyáltalán nem foglalkoztat. Papíron ő keresi a pénzt, amit ügyes könyvelő akár el is tüntet, aztán ketten szépen elköltitek. Hogy közben ténylegesen ki milyen munkát végez, miben segítesz be neki, az már a ti dolgotok. Lényeg, hogy ne legyél látható (pl. boltban eladó).
2011. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ha pl: a strandon árulunk valamit és én csak ott ülök,a barátnőm dolgozik és odajön egy munkaügyi vagy egy apeh ellenőr. mondhatom neki hogy én nem dolgozok,csak ott vagyok?
2011. júl. 22. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!