Az mit takar, hogy a jegyzett tőke x összeg?
ezzel csak az a gond, hogy a jegyzett tőkét a tulajdonosok bocsátják a vállalkozás rendelkezésére, akár menet közben is, akkor is a jegyzett tőke változik, az összetétele határozza meg a részesedést a vállalkozás eredményéből, döntéshozatal súlyát.
emiatt nem értem, miért értik félre, hogy csak alapításkor van szerepe, természetesen létezik menet közbeni jegyzett tőke emelés és leszállítás is, valamint üzletrész átruházás. Akkor minek lehet ezt nevezni, ha nem saját vállalati vagyonnak?
"természetesen létezik menet közbeni jegyzett tőke emelés és leszállítás is, valamint üzletrész átruházás"
Létezik, de ez a kft-k 85-90%-át nem érinti.
én még csak tanuló vagyok de válaszolok.
A jegyzett tőke az az, amit alapításkor a tulajdonosok a vállalatba (bt, kft...) betettek. Aztán ezt lehet emelni is, menet közbe. Ahogy az előttem szóló írta vállalati vagyonnak is hívhatjuk (legalábbis az egy része, a másik része lehetnek az eszközök pld gépek)
Nem értem hogy hogyhogy a saját pénzből vette? mert azt valahogy le kell könyvelni a könyvelőnek és ha a saját pénzéből vette, és úgy vitte a vállalkozásba akkor mi alapján könyveli le?
Sztem a céges bankbetétből kellene vásárrolnia gépeket, mert ez is ugyanúgy vagyonnak számít(mármint a gép).
Írták előttem hogy "ügyes" de miért? ez szabályos egyáltalán? vagy leírta térítés nélküli átvételnek:D (csak vicc)
Ja számviteli tanuló vagyok
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!