Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üzlet nyitás! Hogyan működik?

Üzlet nyitás! Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Üdv!


Sajnos teljesen laikus vagyok a témában, de egy régi álmom, hogy saját üzletet nyissak. Egy kis palackozott ital boltra gondoltam, de szinte semmit nem tudok ennek a menetéről, vagy hogy hogyan is kezdjem el...

Van egy kis félretett pénzem rá, a bankban úgy sem veszem semmi hasznát ebben a válságban. Egy jó kis helyet is kinéztem már neki, a közelben nincs ital bolt.

Tehát a kérdésem, hogy hogyan is működik ez? Kell e hozzá valamilyen végzettség, stb...?


Előre is köszönöm!


2011. jún. 22. 17:23
 1/4 anonim válasza:
61%
Azt hiszem minimum Erettsegi kell hoza. Meg sok penz:P Ja es ismeretseg is jol jon neha
2011. jún. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Szükséged lesz egy céges háttérre, tehát pl kft-t vagy bt-t alapítani.


Cégalapításhoz célszerű, hogy ismerj egy jó ügyvédet, aki ügyes--bajos ügyeidet intézi, és foglalkoztass egy könyvelőt, aki akönyvelésedet végzi.


A cég tevékenységi körei közé fel kell venni azokat a dolgokat, amiket árulni szerenél az üzletben (nekem pl könyvesboltom van, ott kb a "könyv kisereskedelme", "papíráru kiskereskedelme" és a "egyéb használt tárgyak kiskereskedelme" a profilba vágó, egy italboltnál gondolom vannak hasonlók).


Ha a cég megalakult, akkor ki kell bérelned a helyet, ahol árulni szeretnél (vagy megvenni). Miután kibérleted meg kell kérned a működési engedélyt a helyi önkormányzattól.


Akkor különféle hatóságok leellenőrzik, hogy a hely megfelel-e a követelményeknek. Ha minden jól megy 1-4 hónap múlva van működési engedélyed, akkor kinyithatod a boltot.


Az üzletet közben be kell rendezni, fel kell tölteni áruval, meg persze valakinek dolgozni is kell benne.


Amilyen költségekkel számolj:

- cégalapítás költsége, ügyvédi munkadíj, ilyanolyan engedélyezési díj, illetékbélyegek,

- ha kft-t alapítasz minimum 1 bejelentett főállású alkalmazott, a cég létrejöttétől (tehát NEM a bolt megbnyitásától),

- könyvelő díja,

- üzlet berendezése,

- üzlet áruval feltöltése,

- kezdő bérleti díj és 2-3 havi kaució.


Ezen kívül célszerű, ha van kb fél évi működési költségnek megfelelő készpénzed tartalékban.


A bolt megnyitásához jó eséllyel kérnek boltvezetői engedélyt (neked vagy az üzletvezetőnek rendelkeznie kell vele), alkalmazottaknak is célszerű eladói végzettség.

2011. jún. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell céget alapítanod (sem Kft-t, sem BT-t), egyéni vállalkozóként, vagy egyéni cégként (akár korlátolt felelősséggel) is végezheted.

Ha Kft-t alapítasz, akkor sem kell minimum 1 főállású alkalmazott, még a bolt megnyitásától sem, nemhogy a Kft alapításától. Alkalmazott nélkül is csinálhatod. Ha Kftd van a tulajdonos(ok) végezhetik a tevékenységet munkaviszony keretén belül, vagy személyes közreműködéssel.

Az egyéni vállalkozói egyszerűbb és olcsóbb. (most már akár szüneteltetheted is)


Kereskedő-boltvezető végzettség a legtöbb esetben szükséges; ha lesz alkalmazottad, akkor vagy neked, vagy neki; ha nem lesz, akkor neked (egyes termékek árusításához már nem kell) Az aktuális állapotot meg tudod kérdezni az okmányirodában.


A palackozott italok jövedéki termékkörbe tartoznak, jövedéki engedélyes kereskedőnek kell lenned a forgalmazásához (VPOPnál kérhetsz jövedéki engedélyt)

A termékdíj miatt GLN számot is kell majd kérned.


2010 januártól már nem minden tevékeny engedély köteles, vannak bejelentés köteles tevékenységek is.

Ugyanekkortól egyablakos ügyintézés van: az önkormányzatnál bejelented a végezni kívánt tevékenységet, boltnál igazolod az üzlethelyiséghez való jogosultságod (tulajdoni lap, ha a te tulajdonodban van; bérleti szerződés, ha bérled)

Már másnap megkezdheted a tevékenységet.

A szükséges szakhatósági eljárásokat az önkormányzat indítja el (egyablakos ügyintézés), neked "csak" az esetlegesen felmerülő szakhatósági díjakat kell megfizetned. (Ezek közt is vannak díj kötelesek és díjmentesek)

2011. jún. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
56%

Bocs, hogy betolakodok, de én is hasonló helyzetben vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy az árképzés hogy működik?

Megveszem a nagykerben az árut, teszek rá valamennyit, annyit,hogy meg is érje nekem és el is tudjam adni. Az fontos, hogy mindenre ugyanazt a százalékot rakjam vagy lehet eltérő árunként?? A pénztárgép hogy működik? Zárás után mindennap be kell fizetni a bankba a bevételt, még akkor is ha most az elején nem nagy a forgalom? Vagy elég befizetni, ha több összegyűlik? Milyen bizonylatot kell vezetni a pénztárgéphez?

2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!