Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szállító céget szeretnék...

Szállító céget szeretnék létrehozni hogy kezdjek hozzá? Részletek alul

Figyelt kérdés
Szeretnék létrehozni egy olyan "céget" ami pékárukat szállítaná a pékségtől különböző boltoknak. Autóm megvan hozzá. Egyenlőre egyedül lennék. Bekell jelenteni vagy ez nem hivatalos cég? Hogy szerezhetnék forrást pékséget odamegyek a különböző pékségekhez és megkérdezem szükségük van-e szállítóra? Ügyfeleket hogyan tudnék szerezni minden boltot ahol pékáru van járjam körbe és kérdezzem meg hogy van- e beszállítójuk? Üzemanyagköltséget fuvardíjba kell belekalkulálni vagy bejelentem valahova és fizeti valami szervezet féleség? Köszönöm a normális válaszokat előre is :)
2011. máj. 20. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a pékségek alkalmaznak sofőröket,akik szállítják a pékárút a meghatározott boltokba. Nem keresik agyon magukat.

A pékségeknél érdeklődj,hogy kellesz-e nekik.

2011. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát tényleg semennyire nem vagy otthon a témában. Ebben az esetben ajánlom, hogy alkalmazottként menj el egy szállító céghez dolgozni. Vagy egy pékséghez.

Ellenkező esetben vállalkozást kell csinálnod (egyéni vállalkozás, Bt., Kft.) és szerződnöd kell pékséggel és/vagy boltokkal amihez kell egy árkalkuláció, hogy hová mennyiért szállítasz és ehhez otthon kell lenni ebben a témában. és természetesen tőke is kell hozzá mert nem fognak kp-ben fizetni, így meg kell finanszíroznod a cégalapítást, az autó működési költségeit, a te járulék költségeidet, stb... de ha nincs tapasztalatod se referenciád se kapcsolatod ebben a körben akkor nem tudom hogyan fog bárki is szerződést kötni veled.

Miért pont pékség? Csak pékség jöhet szóba, más nem?

2011. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Más is szóba jöhet, de nekem ez jutott eszembe. Várom az ötleteket akinek van. :)

Köszi a választ és igazatok van általában vannak alkalmazottak a cégnél és érdemesebb úgy elmenni.

2011. máj. 20. 19:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak annyi feltétel van, hogy B jogsival elvezethető gépjárművel ellátható feladat legyen. Szeretek vezetni ezért gondoltam, hogy valami szállítással kapcsolatos legyen. Személygépjárművem van, dízel, dönthető ülésekkel nagy csomagtér érhető el, tetőcsomagtartóval.
2011. máj. 20. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el taxizni.
2011. máj. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Taxizashoz nem eleg a B jogsi. Kell hozza taxis vizsga is, de altalaban foallasu sofor allasokhoz PAV vizsga is.
2011. máj. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én a helyedben csomagküldő, vagy ilyen futár szolgálathoz próbálnék bekerülni (GLS DHL UPS, Royal Sprint stb...)alvállalkozóként, most karácsonyra úgyis nagy hajtás lesz, de akkor most már a kezedben kéne lennie a vállalkozóinak
2011. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!