Egy kamionos vallakozast hogy lehet beinditani? (lent)
Pont fordítva van!
Először fuvart kell szerezni.
Akkor szerintem töltsd le a Transport Tycoon nevű játékot és próbáld ki! Ha nem ismered, ebben egy szállítmányozási céget kell vezetned:
1. Ha komolyan gondolod, szerezz valami rozzant járgányt és kezdj el bedolgozni valami építési vállalkozónak, vagy logisztikai cégnek, magánvállalkozásnak.
2. Most épp döglődnek a fuvarozók, a legtöbben már szinte nem is dolgoznak. Lerakták az autókat. Alig tudnak valami kis hasznot szerezni mostanában, alig van munka. Nincsenek beruházások a válság miatt.
Meg ne sértődj már, az ilyen fajta játékot úgy is nevezhetnénk, hogy gazdasági szimuláció. Ne is haragudj, de elég amatőrnek tűnt a kérdésed, legalábbis nekem, régi vállalkozónak furcsa, hogy valaki itt kérdez meg ilyen alapvető dolgokat... Emiatt gondoltam, hogy egy ilyen szimulációból is sokat tanulhat, aki még itt tart.
Volt egy másik ilyen gazdasági szimulációs játék, annak idején az egyetemeken (az államokban) is használták, mint demonstrációs eszközt (Capitalism 2).
A kocka az nem egy több, mint 10 éve elavult kifejezés ? :)
Miért volnék az?:)
Kedves Kérdező!
Azt már 18 évesen is lehet tudni, hogy egy közönséges tgk. is több millióba kerül, hát még egy kamion.
Azzal kezdeni, hogy kiadok egy rakás pénzt úgy, hogy nem tudom, lesz-e rá munkám, elég merész dolog.
Azt figyeled ugy-e, hogy hol tartanak az üzemanyag-árak?
16,12 vagyok!
Először legyen tőkéd, ha nem gurulósban, akkor szellemi (tudásbeli), amit be tudsz fektetni. Amikor ez (vagy mindkettő) megvan, szét lehet nézni a piacon, hogy akkor mi az a tevékenység, amibe érdemes belevágni, befektetni.
Azt jól látod, hogy gyakorlatilag a szállítási tevékenység az életnek szinte minden területéhez szükséges. A baj csak az, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben nyereségesen csinálni szinte lehetetlen, mivel a fuvarozók is annak érdekében, hogy ők nyerjék el a megrendelést, szinte önköltségen vállalják fel a fuvarokat, egymás alá licitálva. És sajnos akárhova nézünk, ez igaz az életnek minden területére.
Hogyan kell csinálni?
Anno azt tanultam, hogy a japánok azért olyan sikeresek gazdaságilag, mert amikor egy új valamibe akarnak fogni, akkor viszonylag sok időt fordítanak a tervezésre. Felmérik a kereslet-kinálati oldalt, az elérhető nyereséget. Megnézik, hogy a többiek által produkált nyereséget hogyan lehetne még tovább növelni (költségcsökkentés, vagy minőség-emelés) stb. Lépésről lépésre megvizsgálják, hogy az adott tevékenység egyes fázisait hogyan, miként akarják megoldani. Kidolgozzák azt is, hogy - amikor megjelennek a piacon - a konkurencia reagálására, ők hogyan fognak lépni stb.
Tehát sokáig és alaposan előkészítik a dolgokat a legnagyobb titokban, és amikor minden kész, nagyon gyorsan lépnek a megvalósítással. Megtehetik, mert a szükséges tőke rendelkezésükre áll.
Sajnos a magyar vállalkozók nagy többsége először elkezd tervezni, a különböző ötleteiket a nyilvánosság előtt csiszolgatják, és csodálkoznak, hogy mire a végére érnek, minden szükséges feltétel (pénz, szakember, engedélyek stb.) a rendelkezésükre áll, akkorra valaki más már régen megcsinálta, lelépte a piacot.
Az jó, ha érdeklődsz, nyitott szemmel jársz, de akár itthon, akár határon túl, bármibe is kezdel, vagy gurulós tőke, vagy a szellemi tőke mindenhez kell!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!