Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kell fizetnie egy BT...

Mit kell fizetnie egy BT kültagnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bt kültag vagyok 2008 év vége óta! Nem nagyon vagyok képbe, hogy mit fizetek meg mit nem, annyit tudok, hogy a beltagok fizetnek nálunk járulékokat és egyebet! Én max a könyvelésre adok pénzt!

Minap kaptam APEH (NAV)-tól egy levelet, jobban mondva 4et, melyben leírják, hogy 2008 év vége óta nem fizetek TB-t, és nem ártana! Csatoltak egy kiló csekket, és benne leírták melyik csekkre mennyit kell majd írni és feladni! Minden évre mást számláztak ki!

Kérdéseim:

1) Ha nem adom fel a csekkeket mi lesz egyébként? Írtak a végén fenyegetést is, hogy ha nem adom fel akkor behajtják, amit azért nem értek, mert ez NEM SAJÁT MAGAM MIATT VAN?

2) Miért különböznek évente a csekkre ráírandó összegek!? Egyszer 4100, aztán 5200, 2800 … stb!

3) Most akkor engem nem is látnának el kórházban meg sehol?

4) Van más járulék, amit egy BT kültagnak fizetnie kellene?

Köszi előre is a válaszokat!


2011. ápr. 2. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az APEH (akarom mondani NAV) szokott ilyeneket csinálni. Én is Bt. kültagja vagyok, de mivel nem állok a társaság alkalmazásában, ezért nem is fizetnek utánam járulékokat, azt a bejelentett munkahelyem teszi, ahol dolgozom.

Azt hiszem ha csak kültag vagy és csak tulajdonosi jogokat gyakorolsz, akkor amíg a nyereség után leadózol nem kell mást fizetned.

Ha dolgozol valahol (másik cég alkalmazásában pl.)és ott befizetik a járulékaidat, akkor utánakérdezhetnél hogy mi is történt, mert van olyan kollégám, aki valami elírás miatt szintén kapott másfél kilónyi csekket, pedig eddig minden munkahelyén be volt jelentve és a munkáltatója be is fizetett mindent.

A TB nem saját magad miatt van, mivel amit az egészséges munkavállalók befizetnek, az nem "raktározódik" vagy "halmozódik", hanem a jelenlegi betegek kezelésére megy. Ha orvosi ellátást veszel igénybe, akkor az orvosodnak elméletileg le kell ellenőriznie az OEP-nél a neten keresztül, hogy a státuszod "zöld" vagy "piros", értelemszerűen fizet utánad valaki egészségbizt. hozzájárulást vagy nem. Sürgős esetben persze ellátnak, de pl. a kórházi ellátást tudtommal számlázzák azoknak akiknek nincs biztosítása.

2011. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem állok máshol alkalmazásban, de ahogy szavaidból kiveszem célszerű fizetnem ezt.... ha most elkezdem fizetni, azonnal zöld leszek, vagy csak az összes tartozás rendezése után?


És miért van csak egyes években 6 csekk? Pl 2010-ben? Holott egész 2008tól nem fizetem!?

2011. ápr. 3. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezeket (csekkek száma, összegek) jobban jársz ha megkérdezed az NAV-tól. A TB-járulékról is kérdezd meg őket, mert a tartozás egy dolog, meg egy másik dolog az aktuális biztosítási jogosultság. Szóval az elmaradás mellett az aktuális biztosítást is be kell fizetned.

Kérdezd meg tőlük hogy milyen feltételekkel és hogyan fizetheted magad után a biztosítást és el fogják mondani. Ha pénzt kapnak annak mindig örülnek. :)

2011. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még csak tanulok, elég fura eset. Először is ha nincs más munkát akkor valószinű a tb-t nem is fizeted, illetve semmi mást amit kellene az állam felé. Viszont elvileg ezért a NAV, APEH már ezért rég "felkeresett" volna. Először szerintem beszélj a könyvelővel, aki csinálja a bérszámfejtést hogy egyáltalán mit csinál? Ha a tb nincs kifizetve akkor felvetődik bennem a kérdés hogy a többit fizeted? Már nem azért, de én ha a helyedbe lennék megnézetném a papírjaimat a cég könyvelőjével, és egy másik könyvelővel vagy ügyvéddel is. Szerintem a cég ügyeibe egy kicsit jobban beleáshatnád magad, majd írd le mit mondtak
2011. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm hogy megosztottad velem gondolataidat! Közben apehnek írtam, várom a válaszukat!

Tudom hogy nem vagyok bejelentve a BT-n belül, akkor kellene jobban beleásnom magam itt a dolgokba, ha bejelentett munkám lenne, mert ott kötelező fizetni magam után, és ha vállalkozó vagyok és Bt-n keresztül számlázok, értelem szerű hogy 2 opció van: vagy bejelentem magam, v nem!

Én tudom hogy azért, hogy olcsóbban jöjjek ki még nem jelentettem be magam, tehát a járulékokat, esetemben a TB-t is magam kell fizessem!


Amúgy nem keresett meg eddig APEH érdekes...

Sebaj! Majd ha megjött a válaszuk megírom!

Köszi!

2011. ápr. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!