Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fagyizót szeretnénk nyitni. A...

Fagyizót szeretnénk nyitni. A fagyi nem helyben készülne, mi csak árulnánk. Milyen végzettség szükséges?

Figyelt kérdés
Elég a sima vendéglátós (szakács, felszolgáló) vagy cukrász végzettség kell? Az eladónak/alkalmazottnak nem szükséges szakirányú végzettség ugye? elég az egészségügyi meg a betanítás?
2011. márc. 17. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a probléma nem a meglevő végzettségnél fog kezdődni, hanem az ANTSZ részéről. Nem fogják megadni a működési engedélyt, ha a fagyit szállítással és nem helyben-készítéssel oldod meg. Igen nagy a fertőzés-veszély! És én a te helyedben már meg sem próbálnám. Képzeld el, hogy nem nálad, nem a szállítás közben, hanem már esetleg ott fertőződött, ahol készítették. Hogyan bizonyítod azt be? Ilyen alapon nem vágnék bele!
2011. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

már működött ott korábban egy fagyizó (igaz akkor helyben készült a fagyi csak aki csinálta nem akarja tovább és elmegy mi meg ehhez nem értünk ezért hozatnánk)

vannak cégek akik kifejezetten fagyi terjesztéssel foglalkoznak (pl: innen pest mellől viszik fagyasztókocsiban a balaton mellé sok helyre) nekünk csak egy háttérhűtő kell ahová estére berakjuk a fagyit. az antsztől nem félek, szerintem azzal nem lesz gond.

2011. márc. 18. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
A felszolgáló végzettség szerintem kell.
2011. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért csinál az Ántsz ebből ekkora ügyet amikor a multiáruházakban meg garmadával árulják a jégkrémet a fagyasztókból és azokat is ugyanúgy szállítják.



Én nem is fagyizót, hanem jégkrémbüfét nyitnék a helyedben.


Csomagolt teasüteményt lehetne kapni jégkrémet meg hűtött gyümölcsleveket és akkor nincs ami alapján cirkuszolhatna a kcsg ANTSZ..



Persze úgy kell megcsinálni, hogy be lehessen ülni nyáron a melegben, kell légkondi is meg minden, gyerekeknek valami játszósarok, ilyesmi.


Éredklődj a lehetőségekről, használd a fantáziádat, és ne add fel könnyen.

2011. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem sima boltvezetői végzettség is elég, nekem is volt ruhás cipősboltom, mégsem vagyok sem szabó sem suszter.
2011. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

semmiféleképpen nem fogjuk feladni köszi :)

mindenféleképpen főzött fagyit szeretnénk árulni. az antsz meg elmehet a búsba, de tuti nem fognak belekötni, mert nagyon sok helyen nem helyben készül a fagyi hanem hozatják és azok is megkapták valahogy az engedélyt.

légkondi van. beülősre meg nem nagyon lehet (asszem max 5 szék) mert akkor kell vendég wc, azt meg nem tudunk biztosítani mert kicsi a hely. lesz internet sarok, meg gyereksarok, kiülös terasz, hétvégén mini ugrálóvár a gyerekeknek ...stb szóval fantázia van itt csak el kéne már indítani :) és amúgy én is arra gyanakszom, hogy ha nem helyben készül fagyi, hanem csak eladom akkor elég a sima kereskedelmi végzettség az engedélyhez, az eladáshoz meg talán nem kell semmi.

2011. márc. 19. 09:04
 7/8 EG0 ***** válasza:
Miért nem hívod fel az ÁNTSZ-t, és kérdezed meg?
2011. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Persze én is szurkolok, hogy összejöjjön és egyetértek azokkal, akik "valahova" elküldenék az ANTSZ-t, de ...

2009. őszén változott a jogszabály, mely szerint nem kötelező a szakképzett alkalmazott a: ruházati üzletekben, könyv, papír, virágüzlet (?). A többinél viszont még megkövetelik.


Szerintem a sima vendéglátós, felszolgáló elegendő. Csak arra kell vigyázni, hogy a nyitva-tartási idő alatt minden órában legyen ott egy ilyen végzettségű valaki.

Egyik ügyfelemet (könyvelő vagyok) a Fogyasztóvédelem büntette meg, mert az éppen műszakban levő alkalmazottnak nem volt (csak a vállalkozónak) meg a szakképesítése. A büntetést azzal indokolták, hogy azokban az órákban nem volt biztosítva a vásárlók "szakszerű" kiszolgálása. Bünti 70 ezer Ft.

2011. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!