Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás alapítás. Mit...

Vállalkozás alapítás. Mit hogy merre?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cimborámmal vállalkozást alapítani. Tehát 2-en lennénk benne. Az eladó én lennék, mivel cimbi még tovább tanul. Egyéni vállalkozás tűnne a legjobbnak, kérdés hogy ott lehet-e 2 tulaj? Ha nem, akkor melyik az a kis önerőjű vállalkozási forma, ahol lehet 2 tulaj?
2011. márc. 3. 19:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kft-hez túl sokat kellene beleölni.

Saját vagyonnal való felelés valahogy vonzóbb nekem.

2011. márc. 5. 08:51
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Megnézhetem a honlapot? Érdekel hogy oldottátok meg? Bt-től de bármelyik más formából is azt hozod ki amit ki lehet hozni belőle. Ügyesnek kell lenni. Figyelni jókor jó helyen lenni. Egy bt-is lehet veszteséges és tönkre mehet de lehet több 10 milliós bevétele is vagy százmilliós vagy még több. Ez úgy működik hogy megtervezed hogy kire akarsz lecsapni, vagyis kiket akarsz megcélozni vevőknek. Több lehetőség van. Viszont a maximális minőségre kell törekedni, mert manapság már mindenhol az kapható a maximális minőség, amiben a vevő dönt az az ár. Silány rossz minőségű árukkal ne is próbálkozz. Ezenkívül tulajdonképpen nem a vállalkozások hanem a logisztikusok versenyeznek egymással, ezért minél olcsóbban, minél jobb árut kell szerezned.


A könyvelőt ha választasz először kérdezz rá ismerősökre hogy hogy dolgozik, és itt ne sporolj. Bárhol sporolhatsz de a könyvelőnél ne. A helyedbe én regisztrált mérlegképes könyvelőt választanék tapasztaltat, a könyvelő fog neked mérleget készíteni vagy eredménykimutatást, ami megadja hogy épp veszteséges vagy nyereséges volt e a vállalkozás, feladata még a bérszámfejtés. Ő fogja neked a gazdasági eseményeket elkönyvelni (pl áruvásárlás, gépvásárlás, alkalmazott fizetése) A könyvelő a lelke a vállalkozásnak, és mellesleg jó tanácsadó, egy ügyes könyvelővel jól tud bánni az adókkal is.


Nagyon fiatal vagy még, kicsit féltelek, bátor döntés ez


Bt-nél LEGALÁBB 2 tag szügséges = magyarul 1 beltag és 1 kültag mindenképp legyen de természetesen lehet több beltag is, de akkor az osztalék is többfelé megy.

Ha kérdésed van írj


Ui: üzleti terv, marketing tervet készíts,már most nem szabad sodródni!

2011. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

még valami! itt találsz meg mindent: 2006. évi IV. törvény


a gazdasági társaságokról, itt minden benne van lépésről lépésre ha valami nem világos akkor írj nyugodtan, majd elmagyarázom. :)

2011. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kültag is intézheti-e az esedékes papírmunkákat?

Honlap címét mailben átküldöm.

Törvényt átolvasom mindjárt. Ment a zöld kéz :)

2011. márc. 6. 16:53
 15/20 anonim ***** válasza:

Akár végezheti Ő is, úgy tudom.

Mielőtt beszélnél könyvelővel feltétlen várjátok meg amíg nem töltitek be a 18-at, szerintem. Addig legyen egy marketing terv, üzleti terv, most az a fontos, esetleg érdeklődhetsz könyvelőnél is, pár kérdést feltehetsz neki. De ne felejtsd el hogy a törvény azt is kimondja hogy Kiskorú nem lehet beltagja, illetve korlátlanul felelős kültagja betéti társaságnak. De a tervezés sok időt vesz igénybe, de utána meg majd megy minden simán:)

Szóval türelem, addig is válaszolok ha kérdésed van, mert látom hogy komolyan gondolod, és ez jó:)

2011. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
ja nem kaptam honlapot, de ne legyél szégyenlős nyugodtan ragd fel ide, hadd lássa mindenki ki vagy, facebooke is ragd fel a lényeg hogy reklámozd magad. Mindenkinek mutasd meg ki vagy:) ez a lényeg
2011. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Oké, legfeljebb kimoderálják a reklám miatt :)

www.1024computer.uw.hu


Könyvelőt fogok keresni előbb, utóbb.

Stratégia már készülődik :)

2011. márc. 6. 20:51
 18/20 anonim ***** válasza:

A honlap jó, azt akartam csak megnézni hogy mennyire átlátható, de jó lett. Azért 1 valami feltűnt

A szállításnál hogy 50ft/km meg volt egy ilyen hogy 60ft/km a ktg, én kereken odaírnám hogy pl 1000 ft

A szállításnál nem szeretnek az emberek bajlódni, én oda raknám kerek perec hogy országosan mennyi persze a külföldre lehet drágább az egyértelmű-de ez csak kukacoskodás, mert átlátható egyszerű és ez a lényeg

Hadd kérdezem meg hogy ez a honlap most a te honlapod és már csinálod az üzletet? Vagy most hogy van ez? hajt a kíváncsiság

2011. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A kérdéseidre e-mailben adnám meg a választ.

Szállítás menüpontban van a posta, az fix áras. Illetve ha valaki ragaszkodna ahhoz hogy vigyem ki pl Nyíregyházára akkor kell az 50 Ft / km-es díj. Nagy tételnél már ezzel általában nem foglalkozunk, akkor visszük ingyen.


Egyébként köszönöm!

2011. márc. 6. 22:57
 20/20 anonim ***** válasza:

szia, a legjobbakat kívánva a vállalkozáshoz, én a helyetekben elmennék 1-2 évre alkalmazottnak, hogy ne a saját káromon tanuljak meg jópár dolgot. én 1,5 évet alaklamzottként dolgoztam (eddig) és rengeteg olyat tanultam, cégvezetésről az életről, stb, amit az egyetemen nem tanítanak.

A baráttal való társulás esetén: akármennyire is jóban vagytok, tisztáznotok kell: hogy van-e kettőtök közt főnök, hogy a költségeket, a hasznot és a veszteséget milyen arányban viselitek. Ki szerzi a melót, ha épp nem kér számlát a vevő azt hogy osztjátok el.

minden jót!!

2011. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!