Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját internetes vállalkozás....

Saját internetes vállalkozás. Mik lehetnek a következményei?

Figyelt kérdés

Van egy hobbim, és rég óta tervezgetem, hogy hasznot húzok belőle, de sajnos mindig meghiúsul egy "apróság" miatt, mégpedig azért, mert engedély kell hozzá.


A dolog a következő: Nyitnék egy honlapot, ahol apró kreatív, valamint nagyon mutatós ajándéktárgyakra veszek fel egyéni rendelést. Semmi extra, nem kérek értük nagy összeget, tehát nagyrészt nem a pénz miatt csinálnám, mert szerintem nem lesz belőle sok hasznom. A lényeg az, hogy mindenképp úgy szeretném, hogy egyéni weboldal, és a rendelésfelvételes megoldás. Semmi Vatera, Teszvesz, Meska, vagy ilyesmik. Szüleim mindenben támogatnánk, szerintük márpedig nem kell ehhez semmiféle engedély, de mivel mindenhol azt olvasom, hogy igen, ezért nyilván kell.


Kérdés: Ha belevágnék, és valóban kell hozzá, mennyi esélye, hogy meg fognak találni, és lebukok? Mik a következményei? Max. bezárják a honlapot, esetleg pénzbírság, vagy börtön? Ti mernétek belevágni? Mert én nagyon szeretnék. =)


2011. febr. 26. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha hirdeted, akkor meg fognak találni. Igen, lesz következménye is. Valószínűleg nagy összegű pénzbírságot kapsz (százezres nagyságrend), ha pedig sok bevételed volt, ami után nem fizettél adót, akkor esetleg börtön is lehet a vége.


Én igényelnék a helyedben egy 7-es adószámot és az alapján számláznék.

2011. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első: minek ijjesztesz így rá???!!


Kéne hozzá engedély meg adózás, de ha éves szinten nincs belőle többszázezres nyereséged, akkor szerintem ne foglalkozz ilyesmivel. Nyiss egy blogot, rakd fel amiket csinálsz, meg írd minden poszt végére, hogy vállalsz egyéni elképzelések mentén elkészített tárgyakat, részletek e-mailben.


A kézművesek 90%-a így csinálja. Aki nem, az vagy napi 14 órát dolgozik vele, vagy olyan áron adja, amin csak kevés ember tudja megfizetni. (az adózás miatt)

2011. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!