Hogyan tudnék egy büfékocsit/kifőzdét létrehozni? Saját vállalkozásként?
Milyen intézkedések kellenek,papírok,engedélyek,alaptőke,stb,minden ide tartozó lényeges dolog érdekelne.
Mennyi idő egy ilyen étkezde elindítása?
Ha van ilyen oldal,ahol erről lehet olvasni,azt is szívesen veszem (néztem,de vhogy nem találtam megfelelőt).
Köszönöm a segítséget.
Az a vicces ebben a kérdésben, hogy közgazdásznak tanulok, és üzleti terv órán pont ilyen elméleti pizzázót stb helyeket készítünk.
- Egy életképes ötlet. Az ötletgazda dolga felmérni a piaci igényt, vagyis egy kis piackutatást kell végezni, hogy kik lehetnek a potenciális fogyasztók, ügyfelek. Legalább ugyanilyen fontos megvizsgálni, hogy ki lesz a konkurencia, és hogyan működik. Az ötlet értékelésében és a piackutatás módszertanában a SEED Alapítvány tanácsadásán tud segíteni.
- El kell dönteni, hogy mi lenne a megfelelő társasági forma. Ez elsősorban attól függ, hogy egyedül vagy társsal vágsz bele, de rengeteg más tényező játszik közre a tevékenység jellege, a munkapiaci státusz, a célszerű adózási forma, a felelősségvállalás.
-Célszerű elmenni az önkormányzat okmányirodájába, és megérdeklődni, hogy a tevékenységhez milyen végzettség szükséges, kell-e a helyiséghez működési engedély, telepengedély. Ez lényeges, mert ez elég sok adminisztrációt jelent, ráadásul az egyetlen forrás, ahol segíteni tudnak: a helyileg illetékes önkormányzat.
- Mindenképpen tanácsos egy üzleti terv elkészítése, amelyből látható, hogy kb. milyen induló tőkére van szükség, milyen forrásszerzési lehetőségek vannak, mekkora a beruházási igény, mi mennyi idő alatt térülhet meg, hogy alakulnak majd a pénzügyek, milyen értékesítési és marketingeszközöket vethetünk majd be, mire számíthatunk a versenytársaktól.
- Ha egyéni vállalkozás lesz a forma, akkor az okmányirodánál kell beadni a kérelmet a vállalkozói igazolvány kiváltására. Egy jó könyvelőt is keresni kell.
- Ha társas vállalkozást indítasz, akkor keress egy ügyvédet, akit megbízol a cégalapítással. Ő fogja elkészíteni az alapító okiratot (társasági szerződést), valamint bejegyezteti a vállalkozást a cégbíróságon. Az ügyvezető készíttethet aláírási címpéldányt közjegyzővel, de a társaság alapításakor az ügyvéd is készíthet aláírásminta hitelesítést. Ezen okiratok valamelyikét mindenképpen érdemes megcsináltatni, mert szinte minden ügyintézésnél kérik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!