Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Más árulná helyettem a burgony...

Más árulná helyettem a burgonyát. Hogyan?

Figyelt kérdés

A következő lenne a kérdésem:

Egyéni vállalkozó vagyok,zöldség-gyümölcs kereskedő.

Van egy ismerősöm a szomszéd faluban és mondta nekem,hogy segítsek rajta,szeretne egy kis pénzt keresni.

Kitalálta,hogy szeretne burgonyát árulni ott a házánál,illetve kirakja az út mellé is,és aki megáll vehet módszerrel.

Mondta,hogy a hasznot megosztanánk,tehát én 100 Ft-ért veszem ő pedig 150-ért eladja,akkor van 25-25 Ft kilónként haszon rajta.

Ez nem is kérdéses,a kérdésem az lenne,hogyan csináljuk,hogy ne legyen belőle gondunk?

Tehát én megveszem,de ő árulja egy másik faluban,minden papírom megvan az eredetéről is,én árulhatnám is,de őt hogyan hozzuk be a képbe?

Arra sajnos nincs időm,hogy én itthon árulgassam,de idősebb komám általában otthon van,ráér,és szeretné csinálni.

Esetleg váltsa ki az őstermelőit,és vallja magáénak a krumplit?

Később megkérdezem a könyvelőt is,de az még egy hét mire arra járok,kiváncsi vagyok Önöknek mi a véleménye?


Köszönöm minden válaszadónak!


2011. febr. 24. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha ezt teljesen legálisan akarod csinálni, akkor ilyen kis haszonnál nem nagyon éri meg. Praktikus az volna, ha te papíron eladnád neki a krumlit, ezzel tiszta vagy, ő meg aztán vagy feketén vagy nem, újra eladná.
2011. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Üdv!


Köszönöm a választ!

Nos,igen,magam tisztázom,de ha a barátom megbüntetik,akkor nem volt értelme sajnos. Nem tudom,hogy az ilyen otthonról,meg útszélén árulókat mennyire nézik,de manapság már nem tudni.Én meg azért nem akarom őt bejelenteni,meg hát megsem érné.

Várok még ötleteket.


Mégegyszer köszönöm és hasznosnak értékeltem :)

2011. febr. 24. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!