Milyen engedélyek kellenek egy fuvarozással foglalkozó cégnek?
Ha cégben gondolkodol, először keress egy könyvelőt, beszéljétek át a részleteket, a cégalapítást majd ügyvéd csinálja.
Ha egyéni vállalkozóként akarod csinálni (én ezt ajánlanám, mert olcsóbb), akkor is célszerű először a leendő könyvelővel átbeszélni, mielőtt az okmányirodán a vállalkozóit kiváltod.
Nagyon sok részlet-kérdést kell tudni ahhoz, hogy egy ilyen oldalon mindenre kiterjedő választ kapj.
Azért kell először a könyvelővel beszélni, hogy elmondja, hogyan legyen a társaság alapító határozatába megfogalmazza a jogviszonyod, amely alapján "munkaviszonyos" ügyvezető, üzletvezető lehetsz, és akkor megillet majd téged is az alkalmazotti kedvezmény, és kevesebb "kötelező" SZJA-t fogsz fizetni.
Az igaz, hogy a GT szerint a KFT tartozásaiért csak a KFT-be bevitt vagyon erejéig felelsz, a polgári törvénykönyv szerint viszont - amennyiben a magánvagyon-gyarapodás alapján vélelmezhető, hogy a KFT vagyonát adózás nélkül használtad a magánvagyon gyarapításához - abban az esetben a ptk. szerint a magán-vagyonnal is felelsz a KFT. tartozásaiért.
Ma már lehet KFT-t alapítani kevesebb induló tőkével is, nem kötelező a 500 ezer Ft hozzá.
Azért írtam, hogy szerintem jobb egyéni vállalkozóként indítani, mert cég esetén - még a lakcímváltozást sem tudod bejelenteni az apeh-hoz - mindenféle módosításhoz ügyvéd kell, ill. bejön a cégbírósági illeték.
Beszélj először egy könyvelővel, mert nélküle "sokba kerülhet"!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!