Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik ilyen, hogy bérhizlalá...

Létezik ilyen, hogy bérhizlalás? Pl. Sertés. Milyen feltételek kellenek hozzá? Ja, meg hogy pár száz darabbal érdemes elkezdeni? Vagy hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Épületet szerintem tudnék.Én úgy tudom elég a helyet adni meg foglalkozni velük, etetés, itatás,alap dolgok.
2011. febr. 6. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Abszolút létezik, azt nem tudom, mennyire van igény rá felétek, ezt fel kell mérned.
2011. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezni létezik, de sertéseknél nem jellemző. Pláne most, hogy még annak sem éri meg, aki malac korától fogva hizlalja őket. Viszont a baromfiknál már nagyobb rációja van a dolognak. Megkapod az előnevelt, vagy a napos baromfit, és vágó korban elviszik tőled. De inkább olyan helyen kellene érdeklődni, ahol adnak ki bérhizlalásra jószágot. ;) Egyébként a mezőgazdaság, és az állattartás nagyon szép szakma. De azért nem árt némi tanulással, olvasgatással kezdeni. Keresgélj a mezőgazda kiadó könyveiből, főleg a mestergazda könyveket (google), laikusoknak is kiváló szakkönyvek.
2011. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nemrég egy ismerősöm is a baromfikat mondta,meg te is.Úgyhogy utána nézek.Köszi!
2011. febr. 26. 16:36
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
malac helyett inkább fehér húskakasokat vegyél. ilyen hibrid izék direkt a husuk miatt vannak. kevés pusztul el belőlük és 7 hét alatt elérik az min 5-6 kilót. hatalmas nagy mellehusuk van. mi évente 1-2 ezret nevelünk csak ugy mellékesként
2011. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fehér húskakas?Ha megkérlek és ha nem gond,leírnád hogy hogyan fogtál neki?Helyem az lenne hozzá,nem is kicsi.Az érdekelne,hogy ez is bérhizlalás?Vagy megveszed,felneveled és te értékesíted tovább?Esetleg le lehet szerződni vágóhíddal?Bocs a sok kérdésért csak érdekelne a dolog.Ha nem akarod kiírni,Küld el emailban.Persze ha nem gond.Előre is köszi.

K.Z.

2011. márc. 5. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy igenis létezik a sertéseknél, sőt nagyon is. Nyilván nem hátsókertes-tizesnagyságrendűs-nagypapaisígycsináltás formában, hanem ezres nagyságrendben.
2017. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!