Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen hatóságot kell ezzel...

Milyen hatóságot kell ezzel megkeresni?

Figyelt kérdés
Ha én forgalmazni akarok Magyarországon olyan terméket,amit még nem forgalmaznak,akkor kiket kell felkeresnem annak érdekében,hogy ezt a forgalmazási jogot levédjem,hogy csak én forgalmazhassam itthon?
2011. febr. 6. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Hatóságnak ehhez nincs köze, hacsak nem valamilyen engedélyköteles termékről van szó. Tehát nem tudod levédetni.

Gyártónál tudod levédeni, hogy ne adjon el másnak Magyarországon. Kérdés hogy ebbe bele megy -e? Ha igen, mióta EU van az sem ér sokat. Ha például osztrák gyártóról van szó, hiába nem fog nekem eladni a gyártó, ha esetleg tele van a termékkel a Bécsi Metro. Jól bevásárolok és elkezdem árulni tőled egy saroknyira.

2011. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vegyük alapul a Cocát,vagy a Pepsit,vagy akár a chipszeseket.Ők is le vannak védve valahol,a Pepsit pl a FÁÜ Zrt forgalmahatja,a Cocát a HBC Magyarország Kft.Így gondoltam én is valahogy.
2011. febr. 6. 10:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen védelem. Csupán gyártó és a kereskedő közötti megállapodás (gyakran a gyártó és kereskedő közt van tulajdonosi kapcsolat is) és persze a mögöttük lévő jelentős piaci részesedés és a töménytelen pénz.
2011. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!