Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 15000 Ft-ból ki lehet hozni...

15000 Ft-ból ki lehet hozni egy kezdő szintű hangstúdiót?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egy kis keverőpult kb. 6000 Ft, laptop van, mikrofon kb. 2000 Ft, hangrögzítő, azt nem tudom mennyi.

Nem szeretnék nagy hangstúdiót, a hangszigetelését pedig szivaccsal és tojástartóval oldanám meg.


2011. febr. 3. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát 15e Ft-ból egy mikrofon sem jön ki.
2011. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
sajnos ez nem elég hogy a stúdió nevet adjuk neki. alapból egy 2ezer forintos mikrofonhoz vehetsz 100ezres keverő pultot is mert semmire nem mész vele. de ha rám halgatsz nem akarsz rögtön hangstúdiót. elöször is akarj egy mikrofont, stb.. mármint rendeset... és akkor szépen lassan évek alatt összeáll egy fasza hely. ne siesd el a dolgokat mer semmi értelme.
2011. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szivacs meg a tojástartó kb. pont semmit nem ér. Rendes hangszigetelés kell, hogy külső zörejek, illetve belső visszhangok nélkül hangot rögzíts. Erre a fent említett két eszköz nem alkalmas.


A mikrofonok darabját olyan 30ezer körül talán kifogod, de akármit akarsz rögzíteni, 1 mikrofon nem lesz elég.


Hangrögzítő eszközök is legolcsóbban 30-40ezer körül kezdődnek, de a rendes CD minőségű hangot felvevő cuccok százezres nagyságrendnél kezdődnek.

A 6000 FT-os keverő meg kezdő DJ-knek való, amíg otthon próbálgatják tudásukat. Ezek 2/4 csatornásak általában, ráadásul egyszerre csak 2 csatornát használhatsz. Egy stúdióban beviszed a mikrofonok hangját (min. 3 mikrofon) plusz a hangszerek, effektek. Szóval kezdésnek egy 10 csatornás, amin minden hangszínt szépen tudsz állítani, emg van benne pár alap efekt már jó.


Szóval egy kezdő stúdió mondjuk 1 milla. És az nagyon kezdő, meg akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a helyet másra nem nagyon tudod használni, csak stúdióként, szóval az üres hely megszerzése sem egyszerű olykor.

2011. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
sajnos ez édeskevés.....bocs
2011. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
irj szemelyessen es el tudom mondani hogy kb. mi kell nekem volt egy, meg majd epitek is megint egyet....
2011. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Behringer C1 stúdiómikrofon: kb. 10.000Ft

Behringer Xenyx 802: kb. 20.000Ft


Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro hangkártya: 17.000Ft


+ egy olcsóbb fejhallgató 5000Ft


Össz.: 52.000Ft Ez a kezdő stúdió.

2011. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!