Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miféle munka lehet ez? Ti...

Miféle munka lehet ez? Ti mire gondolnátok?

Figyelt kérdés
Ajánlottak nekem egy munkát. Tipikusan kezdődött, el kell menni előadást meghallgatni, vállalkozóit majd később kiváltani. Na én már rögtön félbe is szakítottam, hogy nem nem érdekel, nem fogok ügynökölni, embereket rábeszélni dolgokra, sem szóban, sem telefonon sem neten, sem sehogy, én magam is elhajtom a fenébe azokat akik ilyennel próbálkoznak nálam. NEm érdekel sem a biztosítás sem semmiféle MLM munka. Erre azt válaszolta aki be akar ajánlani, hogy nem, ezek közül egyiket sem kell csinálni. De mást viszont nem mondhat róla. De akkor mi lehet ez szerintetek?
2011. jan. 17. 18:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy pénzügyi terület.
2011. jan. 17. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Aha persze.

Ezek szemtelenül hazudnak.

A párom a Zepternél volt így, hogy rákérdezett, hogy ugye órabéres a munka és alkalmazotti viszonyban lenne. Persze, persze, mondta az ügyintéző, aztán amikor bement, akkor derült ki, hogy mlm.

Gondolom, pénzügyi tanácsadónak akarnak bepalizni. De ha nem is, milyen cég az, aki így titkolózik? Ha nem mlm, akkor nem tisztességes. Ne magyarázkodj az ismerősödnek, mert akkor még jobban fog nyomulni, mondd meg neki, hogy nem és kész.

2011. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
szerintem ovb. azt mondják, hogy segítesz mások anyagi helyzetén... közbe rájuk kell sóznod az ovb termékeik, akár jól járnak vele akár nem.
2011. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Harmoka ***** válasza:
11%

Van normális MLM üzlet is, csak a magyarok nem tudják mi az, nincs hozzá kultúrájuk.

Az USA-ban nem véletlenül tanítják évekig egyetemen.

Csak nálunk sokan úgy gondolják munka nélkül rájuk szakad a sok pénz. AZ MLM-ben annyit keresel amennyit dolgozol, és hogy melyikhez csatlakozol te döntöd el. Jó terméket kell választani.

Unokaöcsém, 7 hónapja belevágott egybe, janur 1-én felmondott a munkahelyén, mert ezzel az MLM--es melóval fél év alatt több mint 2 millát keresett, a munkahelyén meg robotolt 90 ezer ft-ért.

2011. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítva az utolsót: az MLM-ben annyit keresel, ahányadik szintben állsz a piramisban. Mert végülis ez is csak egy ócska piramisjáték. Ezért olyan drágák az MLMes cuccok.

Ha te kezdesz itt el egy új dolgot, és bejön, akkor Hawaii.

Ha meg a hatszázezredik senkiként csatlakozol be, akkor örülj, ha nem fizetsz többet, mint amennyi kiadásod van, a bevételed 80%-a meg megy a magasabb szinten állóknak...

2011. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem volt előadás , jövő héten lenne. Egyetlen egy dolgot kértem, hogy ha MLM akkor hagyjon vele békén, ócska átverés nem érdekel. Ha tényleg az, akkor nem tudom miért hazudott, úgyis tudja, hogy nem fog érdekelni... nem tudok embereket zaklatni, rábeszélni..
2011. jan. 18. 10:08
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Azért hazudott, mert egyes helyeken már azért is kapsz minimális részesedést / bónuszpontot, ha a balekot el tudod rángatni az előadásra.


Ha meg egy munkáról "nem mondhatnak semmit" az csak és kizárólag lehúzás vagy kamu lehet. Ezen kár is agyalnod.

2011. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rakjuk tisztába a dolgokat.


Vannak ugye a különböző cégek, amik szolgáltatók, vagy valamilyen termék értékesítésével foglalkoznak.


Ezek mindegyike keres értékesítőket, akiket többnyire vállalkozóként alkalmaznak, de olyan is létezik, ahol esetleg valamilyen vegyes formában alkalmazottként bejelentenek. Olyat is láttam már, induló támogatást adnak bizonyos ideig (ING, Grupama), de olyan is van, ahol magánemberek kapnak jutalékot a közvetítésért (nem magyar cégeknél szokott előfordulni), de attól még adóköteles a bevétel.


Az, hogy maga az értékesítés milyen struktúrában folyik, már egy következő lépcső. Van, ahol a pénzügyi vállalkozás, tanácsadás MLM rendszerű, van, ahol nem. Pl egy igen ismert cég, a FUNDAMENTA üzletkötői is strukturáltak, de ide sorolható az OVB, meg a Brókernet és társai is.

Ismerek több tisztességes MLM rendszerű csapatot és egy rakás szakképzetlen, becstelent is.


Maga a pénzügyi tanácsadás önmagában olyan terület, ami bevonz egy rakás csalót, hozzá nem értőt a sok pénz, magas jutalék reményében, de azért akad köztük is becsületes, jól képzett, tisztességes, csak nagyon nehéz rájuk akadni.

2011. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Annyira tudom utálni az ilyesmit, hogy "nem mondhat róla részleteket". Emiatt rögtön kinyílik a bicska a zsebemben, és nem csak azért, mert szabolcsi voltam eredetileg:D Azért nem mondhat róla mást, mert el kell menni meghallgatni a frankó 1,5-2 órás előadást, sok meggazdagodásos sikersztorival tűzdelve, hogy a végén hátha be tudnak szervezni téged is.
2011. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
50%

szerintem FLP Forever Live Production vagy mi a a fene a neve...nekem is ezt a "nem mondhatok semmit"-et adták be, ráadásul haver, én elmentem egy megbeszélésre, 1,5 órán keresztül nem tudtam elszabadulni....haverhoz is volt pár jó szavam....

mondjuk ő még most is csinálja

2011. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!