Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kaphatok gyedet második...

Kaphatok gyedet második gyerekre, ha kft-m van, de gyed alatt alakult?

Figyelt kérdés
Első fiammal vagyok gyeden júniusig. Amikor terhes lettem (2008)egy nagy cégnél dolgoztam és a szerződésem lejárta után passzív táppénzen voltam. Amikor lejárt a passzív,a saját bt-be kerültem(2009).Itt 1 napot dolgoztam hivatalosan és táppénzere mentem,így folyamatos a biztosításom. Most január 1-től a főállásom a saját kft-ben van és a bt-ben megszúnt a jogviszonyom. A könyvelő szerint a kft-ben jogviszonyom van és nem munkaviszonyom. Ez alapján ha újra terhes leszek járni fog gyed? És ha igen mi alapján fogják számolni?
2011. jan. 10. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
hogy lehetne gyed alatt uj főállásod a kft-ben? ez lehetetlen. Sajnos mivel jelenleg nem vagy biztositott csak a gyed jogcímén elivleg nem fog ujra járni a gyed, de nagyon zavaros a kérdés. Ha járulékolsz a kft-ben akkor elvileg járhat ha a második szülésig elég időd lesz, illetőleg ha akkor bizti leszel a gyedben töltött idő is jogviszonynak számit mert azért nem vol jöv mert gyeden voltál... de erre nem lehet a kérdés alapján egyértelmüen válaszolni
2011. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Kicsit zavarosan írtam az biztos:-P

A könyvelő pontosan úgy mondta,hogy jogviszonyom van a kft-ben. Mivel még gyeden vagyok nem fizetek járulékot magam után. A bt-ben január 1-től nincs jogviszonyom.

A könyvelőm nem igazán ért ezekhez,nem tudott segíteni.

De biztosított vagyok, nem?

2011. jan. 13. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!