Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ehhez milyen engedély kellene?

Ehhez milyen engedély kellene?

Figyelt kérdés

Van már végzettségem, de sajnos nem találok vele munkát. Hobbim a sütés-főzés. Milyen engedély kell ahhoz, hogy nyissak pl. egy cukrászdát, vagy pékséget? A pénzügyi részében támogatna a család. Végzettségem nincs hozzá.

(Nem messze innen van egy cukrászda, ahol egy, eredetileg mérnöki végzettségű ember a főnök. Neki sincs cukrász végzettsége, és remekül megy a boltja)

Szóval ha ilyent szeretnék, mit kell tennem? Alkalmazottként tudok szintén családból, barátoktól segítséget kérni, amíg be nem indul rendesen.

28/N


2011. jan. 9. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell hozzá a cukrász végzettség, ha neked nincs meg, akkor olyan embert kell felvenni, akinek van. Ezenkívül az üzlet megnyitásához kellenek a szakhatósági engedélyek, mint pl. az építésügyi hatóságtól, az ÁNTSZ-től, a tűzoltóságtól, stb.
2011. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
engem is a cukrász szakma érdekel.nekem is van már szakmám és most keresem éppen hogy hol indul cukrász tanfolyam.utána én is üzlet nyitásán gondolkodom.szeretném kicsit felpezsdíteni a cukrászdák világát.Van egy nagyon jó könyvem:Alain Ducasse cukrászata.na ebben olyan sütik vannak hogy hú.nem csak egyszerű dobos torta:)
2011. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!