Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha az egyik ismerősömmel...

Ha az egyik ismerősömmel akarunk csinálni egy céget, akkor ezt hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy olyan céget akarunk létrehozni egyelőre ketten, alkalmazott nélkül, ami festéssel illetve tapétázással foglalkozik. Azért ez, mert mindketten nagyon értünk hozzá, saját lakásban is és sok közeli ismerősnél is mi csináltuk ezeket a munkákat. Viszont egyikőnk sem tanulta, semmi papírunk nincs róla, mert kereskedelmi fősulit végeztünk. De most szeretnénk egy ilyen céget csinálni, hogy ne csak a közeli ismerősök meg a rokonság felkérésére dolgozzunk, hanem szélesebb körben. Ehhez mindenképp kell valami papírt szereznünk, elvégezni valami okj-s szobafestő képzést, vagy bármit, amivel valami ilyesmi képesítésünk lesz, különben nem csinálhatunk ilyen céget?
2010. dec. 30. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kötik végzettséghez, de az okmányirodán ezt meg tudják mondani.
2010. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam hogy kell lenni ehhez kötődő végzettségnek. Bár nem egy tuti megbízható forrásból hallottam, de akkor utánanézek! Köszi!
2010. dec. 30. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Az okmányirodán a vállalkozásokkal foglalkozó ablakot keresd... :D Ha egyéni vállalkozóként vállalhatsz ilyet, akkor cégként is.
2010. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, mindenképp utánajárok! :)
2010. dec. 30. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez engedélyköteles tevékenység 1993 óta. 7635-ös FEOR szám alatt fut. Ergó vagy fel kell vennetek valakit, akinek ilyen végzettsége van, vagy nektek kell elvégezni egy ilyen okj-t.
2010. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem, na nem baj. Még az elején felvenni nem akarunk senkit, majd esetleg később, ha bejön ez az egész, de lehet nem is jön be. Szóval akkor marad az hogy valami okj-t gyorsan csinálunk.
2010. dec. 30. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

zia,


Igen, sajnos ez ördögi kör, hogy amíg nincs meg a céged, és nem reklámozod, addig nem tudhatod, hogy lesz-e annyi munkád, hogy felvegyél egy alkalmazottat...


Áthidaló megoldás esetleg : részmunkaidőben is felvehettek valakit, akit később, ha meglesz az OKJ vizsgátok, el is bocsájthattok... Nem a legjobb megoldás, de így legalább bele lehet vágni.


Egyébként úgy hallottam ( csak vélemény, nem tény!!! ) hogy KFT-t alapítani, és tevékenységeket felvenni végzettség nélkül is lehet, egyéni vállalkozás esetén viszont az engedély kiváltásánál kell virítani a végzettséget igazoló papírt, vagy a munkaszerződést a leendő munkatárssal.

2011. jan. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt a választ is! Hétfőtől utánajárok a dolgoknak hogy tisztán lássak. Amúgy ez nem is rossz amit mondtál, hogy addig valakit felvenni részmunkaidőben. Legjobb lenne valami ismerős, aki dolgozik valahol teljes munkaidőben. Na mindegy még kitaláljuk. :)
2011. jan. 1. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!