Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudnék eladni a neten...

Hogyan tudnék eladni a neten magánszemélyként?

Figyelt kérdés

Kellene valami engedély? (nem aukciós oldalakon szeretnék eladni)


Saját weboldalon!


2010. dec. 24. 08:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Saját weboldalon.
2010. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, de ez már kereskedés! Amit az APEH büntetne!
2010. dec. 24. 11:12
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Megvan ennek is a módja, nekem egyszer elmagyarázta a könyvelőm, de már elég rég volt. Ha nem minősül rendszeres jövedelemnek, akkor számlatömbbel tudsz számlát adni, nem kell vállalkozónak sem lenned, de ezt mindenképpen az apehnél érdeklődd meg, vagy egy olyan személytől, aki könyveléssel foglalkozik!
2010. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha mégis aukciós oldalon próbálod meg eladni.
2010. dec. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Talán.

Miért?

Mert több tízezer termékről van szó!

(melyet csak akkor veszek meg, ha el tudom adni. Szóval rendelésre!)


Aukciós oldalaknál pedig: (15ezer db termékél)

Termékfelöltési díj: (vegyünk 20Ft-nak darabját) 300.000Ft (és csak 3hétre!!!)

És van a jutalék a 6%!

+kiemelések


Jutalék még csak-csak, de a termékfeltöltés nagyon nem OK!

2010. dec. 24. 12:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. És Te ilyen forgalom után nem akarsz adózni? Ez tuti APEH "ellenes"..
2010. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Elolvastad a Vaterát? Tudomásom szerint ha eladtad, nincs termékfeltöltési díj, díj akkor van, ha lejárt a licit és nincs vevő.

Eladáskor megvan a jutalma a Vaterának, a termékfeltöltés díj meg azért kell, hogy ne töltsenek fel ész nélkül sokszor, mindent...

2010. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Hol mondtam én ilyet, hogy nem akarok adózni? Épp azért tettem fel a kérdést! Csak nem cégként akarom csinálni, ennyi!


Utolsó:

És ha nem adom el? Tegyük fel, csak 1ezer darabot adok el egy hónapban (csak mondtam egy számot) ott marad 14ezer, amit nem adok el!

Akkor is a termékfeltöltési díj ott van!

Még ha 100ezer is lenne a termékfeltöltési díj, akkor se éri meg!

Weblap van, reklámot is vettem, csak nem használtam fel! (de még van mit rajtacsiszolni)

2010. dec. 24. 12:29
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Tessék:

"A feltöltési díj meghirdetett termékenként értendő. Amennyiben egy aukció, vagy fix áras értékesítés sikeresen zárul, a feltöltési díj összege levonásra kerül a felhasználó vaterás egyenlegéből az aukció sikerességére vonatkozó visszajelzést követően. (A levonás mínuszos előjelű tételként jelenik meg a tranzakció-történetben.) A feltöltési díj összege a kikiáltási-, minimál- vagy fix ár értékétől függ. Ha az aukciónál minimálár szerepel, akkor annak összege lesz a feltöltési díj alapja.

2010. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Ezért kell olyan minimálárat szabni, hogy elvigyék, hamar kialakul mennyi legyen az, itt 1 az 1-ben érvényesül, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte...

Egy korábbi hozzászólóhoz: nem tudom, hogy én mint Kis János, hogyan kaphatok számlatömböt, amikor az szigorú számadású nyomtatvány, de ez csak egy észrevétel. Kiváncsi lennék, kaphatnék-e?

2010. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!