Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell a vállalkozói igazolvá...

Mi kell a vállalkozói igazolvány kiváltásához?

Figyelt kérdés

Több típusú internetes vállalkozásba szeretnék kezdeni.

Amilyen területeket érintenék:

- licit oldal,

- a reklámozóknak kell tudnom számlát is adni,

- egyéb kisebb területek, de a fentiek megléte esetén, már ez is meglenne.



köszi

Érettségivel rendelkezem...


2010. dec. 16. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a kérdést: "Mennyi tőke szükséges egy saját vállalkozás elindításához, és mivel érdemes próbálkozni?"

A polgármesteribe el kell menned és kiváltani. (10eFt) DE! Addig ki kell választanod a tevékenységi köröket (gondolom reklám tevékenység, közvetítői tevékenység). Ha főállású akarsz lenni akkor havi 100eFT amit ki kell fizetned. Ebben nincs benne a rezsik összege. Ha mellékállású akarsz lenni akkor kb. havi 30eFt a fix költség. Ezekben az összegekbe nincs a könyvelő, villany, internet, telefon és egyéb a tevékenységedhez kellő kiadások. Könyvelőt kb. 15eFt/hóban lehet számolni. Szerintem ezeket egy könyvelő simán elmondja illetve meg tudod beszélni vele.

Megjegyzem erős konkurenciád lesz, illetve van. Ha csak nem speciális területről szól az aukciós portálod.

2010. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vállalkozói igazolvány kiváltása ma már nem kötelező, én kb. 3 hónapja lettem egyéni vállalkozó és nem váltottam ki a vállalkozói igazolványt, kaptam helyette egy igazolást, amely tartalmazza a nyilvántartási-, az adó- és egyéb számokat, a székhellyel és a tevékenységi körökkel. Én online marketinggel és network marketinggel foglalkozom, de természetesen érdemes minden lehetséges tev. kört felvenni. Első lépésként menj el a polgármesteri hiv-ba, ott kapsz egy nyomtatványt, amit kitöltve kérnek vissza. Mindenképpen konzultálj egy könyvelővel előtte. Az én könyvelő cégem, havi 10 ezer Ft-ot kér az egyéni vállalkozóktól, nagyon korrektek és mindenben segítenek. Nem tudom helyileg hol laksz, a cég Bp., XXI. kerületi. Ezen a linken keresztül mindent megtalálsz. [link]
2010. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásomhoz még annyit, hogy azon a nyomtatványon, amit a polgármesteri hiv-ban kapsz, az utolsó oldalon találsz egy linket a legújabb TEÁOR jegyzékhez, ahol ki tudod választani a számodra megfelelő tev. köröket. Arra figyelj, hogy van olyan tev. kör, amihez végzettség kell. Én nem töltöttem ki a tev. kör részt, egy külön papírra írtam le az általam kiválasztottakat és az ügyintéző hölgy mindenben segített a polgármesteri hiv.ban, amikor visszamentem a kitöltött nyomtatvánnyal.
2010. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A polgármesteribe el kell menned és kiváltani. (10eFt) DE! Addig ki kell választanod a tevékenységi köröket (gondolom reklám tevékenység, közvetítői tevékenység). Ha főállású akarsz lenni akkor havi 100eFT amit ki kell fizetned"

Téves.


Igazolványt már 2010 jan.1. től NEM kell kiváltani.

A havi járulékok pedig cirka 50e Ft NEM 100e.

2010. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, akkor felkeresek egy-két embert
2010. dec. 20. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!