Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 20 millió forintból lehet...

20 millió forintból lehet anyagi függetlené válni?

Figyelt kérdés
Tehát ha van 20 millió forintod és anyagi függetlené akarsz válni stb.. Akkor milyen lehetőség van amivel a 20 milliós vagyonodat is megtartod és annyi passzív jövedelmet is generálsz, hogy többet ne kelljen dolgoznod? Egy átlag havi 100 ezer forintos passzív jövedelem is elég lenne. Persze ha több kihozható az sem lenne rossz :D
2010. dec. 10. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

és lakni hol is fogsz?


amúgy tőzsde, viszont ugye mondani se kell, hogy gyorsan elbukhatsz belőle 1-2 számjegyet...

2010. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még 4-5 éve a nagy lottónyeremények idején kiszámolta valamelyik újság, hogy kb. 200 millió kell ahhoz, hogy normálisan meg lehessen élni a hozadékaiból.

De azóta a hozamok jelentősen csökkentek, jött a kamatadó, az infláció pedig zajlott tovább, szóval lehet, hogy most kb. 300-350 millió kellene...

20 millióból nem nagyon lehet így megélni.

2010. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Esetleg vagyonkezelés? ( nem a magyar féle "befektető tanács" ügynökökre gondolok :D) hanem külföldi rendes vagyonkezelőkre. Ezek 10%-20% netto hozamokat mondanak 1 évre. Ha csak 10%-ot eléri az már 2 millió évente. Szerintem ez anyagi függetlenség lenne... Csak oda kell figyelni, hogy 1 év alatt 2 millión túl ne költekezz. Ugye az anyagi függetlenség nem gazdagságot jelent. ( jó lenne gazdagnak is lenni de egyelőre a szerényebb és idióta főnököktől mentes passzív jövedelmű élés is elegendő lenne.) Aztán ugye lenne időm kitalálni, hogy legyek gazdag is :D

Csak a probléma annyi, hogy a vagyonkezeléssel nincs tapasztalatom. "Alpesi" vagyonkezelésről vélemény, hogy mennyire megbízható stb?

2010. dec. 10. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez nem elég 20.000.000Ft. Esetleg ha egy nálunk olcsóbb országba költözöl, pl Afrikába.
2010. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet. Anyagilag független vagyok, higyj nekem. Vagyonkezelés helyett tanuld ki inkább a szakmát, és 10-20%-nál kevés "munkával" is többet szerezhetsz. Persze kockázata is van, de 20m bőven elég.
2010. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
ha ügyesen fekteted be akkor igen
2010. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A havi 100 ezer már 6%-os hozamból lejön. Csak sajnos még adózni kell belőle :S

Mondjuk én ha 20 millám lenne, akkor tuti vennék biztos részvényeket, vagy pedig indítanék egy vállalkozást, persze azzal van munka is, főleg az elején, de ha már elég nagy, önjáróvá válhat.

2010. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha neked havi 100 ezer körüli jövedelem kielégíti az igényeid, akkor lehet. KB ennyiért tudsz pl. kiadni egy 20 milliós lakást, de ha valaki tud 20 milliót csinálni, aligha szeretne havi 100 rongyból élni.


Olvass el sok Kiyosaki könyvet, és járj olyan emberek közé, akik elérték az anyagi függetlenséget (vagy éppen azon az úton vannak). Vasárnap délután pont lesz egy ilyen konferencia a SYMA csarnokban Budapesten. Írj privit, ha érdekel.

2010. dec. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet 20 millából anyagilag függetlenné válni. Tök mindegy mibe fekteted be. Egyébként havi 100 rugóból úgyse tudnál megélni.
2010. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a havi 100e Neked elegendő, a 20M elég lehet az anyagi függetlenséghez.


- banki kamatok, állampapír hozamok 5-6% (-kamatadó) havi nettó 70-80e

- ingatlan vásárlása, kiadása (ha mindig vannak lakóid és nem számolsz a felújítási költségekkel) - kb 100e/hó

- befektetési alapok (részvény alapúak) - CSAK hosszú távon ajánlott, jó portfólió 10-15%-ot hozhat évente - 150-200e/hó - de az első években NEM nagyon érdemes innen pénzt kivenni!

- vállalkozás, bár olyanba biztos ne ölj ennyi pénzt, amihez nem értesz, és nincs konkrét üzleti terved. Téves az az elképzelés, hogy vállalkozást csak sok pénzből lehet indítani, ezt tapasztalatból mondom :) Kevés pénz+sok munka+ jó ötlet, vagy kevés pénz+jó ötlet+kevés munka+jó üzleti terv+ jó alkalmazottak képletek is beválhatnak.

- tőzsde, ha kitanulod, és fél-1 éven át gyakorolsz, utána, havi több száz ezret hozhat, de ez elég kockázatos...

- keresel olyan céget / vállalkozót aki befektetőt keres, ha jól forgatja a pénzt, havi 2-3%-ot is megadhat.


Ja, és leginkább olyanok véleményére hallgass, akik maguk is vagy anyagilag függetlenek, vagy sikeres ( nem megélhetési és nem egy személyes ) vállalkozók.


Ne higgy vakon olyannak, aki azt mondja, hogy "higgy nekem, mert én...", és annak sem, aki kategorikusan kijelenti, hogy márpedig ennyi pénzből Te sosem leszel anyagilag független, mert vagy nagy pénzügyi bukás érte, vagy csak felfoghatatlan számára ez az összeg. :)


Kiyosaki könyveket ajánlottak fentebb, ezeket én is nagyon ajánlom, 3-4 éve találkoztam velük először, és azóta tudatosan és sikeresen kezelem a pénzügyeimet. Továbbá hasonló szakmai olvasmányokat is érdemes fogyasztani, a Bagolyvár és Pongor Publishing kiadók kínálataiból. Ha vállalkozásra adod a fejed, akkor pedig [link] - mielőtt belevágsz!


Sok sikert a továbbiakhoz és az anyagi függetlenséghez!

2011. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!