Egyetemistaként vállalkozást szeretnék indítani. Milyen vállalkozásba érdemes kezdeni (kereskedelem, szolgáltatás, . ) és mi kell hozzá a pénzen kívül (engedélyek, sbt. )? Mennyi pénz kell kezdésnek?
Nem mondta senki, hogy hátradőlhetsz és semmit nem kell csinálni. Nem is kell a csúcson lenni ahhoz hogy jól élj.
DE vannak olyanok is. Nekem is van rokonom aki a 700 ezres fizetését cserélte le egy MLM-es pü-i melóra, mert 6 hónap után már 900 fölött keres. MOst reggel 8 -tól este 10ig dolgozik, de hamarosan kifizeti a lakáshitelét, és eljut odáig, hogy otthonról el tudja látni azt a munkát amivel fenntartja a szintjét.
Egyébként meg utána lehet olvasni, képezni magad, ez is egy szakma. CSak itt Mo.-n semmilyen pénzügyi kultúra nincs.
MOst beszéltem telefonon egy régi ismerőssel tök mást csinált régebben, tavaly elvégzett egy pü-i tanfolyamot, mert Ő is azt látja (végre), hogy egyre nagyobb igény van a pénzügyi tanácsadásra. Igaz az az MLM amiről én beszélek az nyugdíjelőtakarékossággal kombinált karrierprogram. Sok embernek félre fog állni a szája februárban amikor megkapja a fizetését, meg 2013. után nem lesz nyugdíjuk.
Ha ebből jól élsz akkor tiszta szívből gratulálok, mert mint írtam igen keveseknek sikerül! Csak az előadásokon azt akarják elhitetni, hogy elég megvenned a kezdőcsomagot és másnap már dőlni fognak a milliók. Ez nem tetszik nekem. Mind1, nem szaporítom a szót, ha mlm re adnám a fejem akkor téged foglak keresni. ;)
Na igen nyugdíj..hát aki még hisz benne az igencsak meseországban él..
Nem én élek ebből, hanem közeli rokonom. Látom mit csinál.
Termékforgalmazós MLM-be én se lépnék be, de amit a kérdező kérdezett egyetemistaként, van olyan ami nem veszi igénybe az egész napját, és keresni is tud vele a suli mellett. Plusz egyetemistaként van annyi sütnivalója, hogy átlássa a dolgokat egy kis pü-i ismerettel.
A termékforgalmazásos dolgokba én sem szállnék be, nincs az a pénz. De ez a másik fajta még nekem is szimpatikus, gondolkodom rajta. Főleg hogy már nekem se lesz nyugdíjam, ha nem akarok éhen halni magamnak kell gondoskodnom öreg napjaimról (ha megélem).
12:55
A, "termékforgalmazósok"
Amway, FLP, Nu Skin, Ökonet, Sunrider, Flavon, Neways...
B, "pénzügyi szolgáltatást értékesítők"
OVB, MPK, Millenium Capital, Brokernet,...
C, "vásárlói klubok"
Lyoness,...
Utóbbira nem jut más az eszembe, de abból is van több. A Sciennet is a C csoportba tartozott, de azt nehéz pozitív példaként említeni.
Ha MLM üzletbe vágsz, az alábbiakat érdemes megvizsgálni szerintem:
1. A cég.
Mi a garancia, hogy az elvégzett munkáért a megígért pénzt ki fogják neked fizetni. Nem tűnik el a pénzeddel, és nem változtatja meg a feltételeket a károdra. Itt előny, ha a cég évek vagy évtizedek óta működik, és újabb és újabb üzlettársak érnek el eredményeket. Természetesen egy most induló cégnél sincs kizárva, hogy jó választás, hiszen minden cég elindult egyszer. Amit látványosan el kell kerülni, ha egy cég azzal csábítja az embereket, hogy "most indultunk". Erre a jelszóra nem lehet hosszú távú üzletet alapozni.
2. Az oktatási rendszer.
A célja szerintem az kell, hogy legyen, hogy sikeres C-negyedes vállalkozást (olvass Kiyosakit) tudj kiépíteni, és másoknak is ebben tudj segíteni, és miközben építed az üzleted jobb és sikeresebb emberré válj, de ez utóbbi két dolgot akkor is kapd meg, ha nem építed fel az üzleted. Legyél az ott tanultaktól sikeres akkor is, he nem az üzletben leszel az. Ha pusztán annyit tanítanak, hogy hogyan adj el termékeket, akkor jobb ha menekülsz onnan. Az értékesítést nem lehet teljesen megúszni, de erről ne szóljon több, mint 5%. Egy jó MLM-es oktatási rendszerben pénzügyi intelligenciát, egészséges életmódot, pozitív gondolkozást, vezetői ismereteket, emberi bánásmódot, önértékelést tanítanak elsősorban. Emellé persze odafér a termékismeret vagy az eladási technikákban való jártasság is, de ne ezen legyen a hangsúly.
3. Az emberek
Nagyon egyszerű a képlet. amíg építed az üzletedet, ezekkel az emberekkel fogod, akiknek a csapatába regisztrálsz. Bármikor találsz magadnak új üzlettársakat, de ritkán kapsz új szponzort/mentort. Ha nem tetszik, amit látsz, lehet, hogy csak kezdők még, ezért sokat hibáznak. Ne felejtsd, közös tanulásról van szó, és közös célért küzdtök. Ha nem is tökéletesek azok az emberek, de arról is érdemes egy döntést hoznod, hogy velük szeretnél-e hosszú távon együttműködni.
4. Az üzleti rendszer
Az alapprobléma: néha nagyon nehéz megkülönböztetni az MLM-et a pilótajátéktól. Előbbi a legtisztább, legkorrektebb kapitalista üzlet. Utóbbi viszont közönséges szélhámosság. A baj az, hogy nagyon hasonlítanak, és a pilótajátékok értelemszerűen MLM-nek próbálnak látszani.
Különösen új MLM-eknél fontos ezt megnézni. A régieknél az a biztosíték, hogy nem mentek tönkre, így a rendszerrel sem lehet nagy gond. Ami szerintem fontos szempont még:
-Havonta (vagy más időszakonként) nullázódjon a forgalom. Amit a rögzített időszak alatt a rendszerbe bekerült, mint marketingköltség, azt fizessék is ki a partnereknek. Ha ehhelyett valami belső számlán torlódik az összeg, várva, hogy elég nagy struktúra összejön alatta (az esetek nagy részében soha nem jön össze), az már a pénzgyűjtés esete, és nagyon pilótajáték szaga van a dolognak.
-Lehessen előzni. Nem a szponzorvonalon, hanem pénzben és üzleti szintben. Ha szponzorálsz valakit, idővel kereshessen többet nálad, de az ne legyen akadálya, hogy te megkapd a saját szintednek megfelelő pénzt. Igazából ott kell eljönnie a függetlenségnek, amikor a csoportodban vannak nálad magasabb üzleti szinten levő emberek.
-Ne legyen kötelező havi (vagy egyéb időszakra vonatkozó) forgalom vagy teljesítés a pénz kifizetésének a feltétele. Azzal nem érhető el anyagi függetlenség.
5. A termék (most a szolgáltatást is hívjuk terméknek)
Ezzel szokott a legkevesebb gond lenni. Nem bír egy cég hosszú távon fönnmaradni olyan termék nélkül, amit a bónusszintek elérése nélkül is megéri vásárolni. Nem elvárás, hogy mindenki megvegye, de gondolj bele, hogy elképzelhető-e, hogy te megvennéd (ha nem lenne az üzlet).
Általában attól érdemes óvakodni, ha egyetlen termékre próbálják építeni az üzletet. Egy termék népszerűsége bármikor bebukhat, mert megjelenik a piacon egy erősebb vetélytárs, de ha egy nagyobb termékskáládból lehet vásárolni, akkor semmi baj, ha egy-két termék kikerül a palettáról.
A tapasztalat az, hogy ha az 1-2. pont rendben van, akkor a 4-5. sem lesz gond. Hosszú távon nem tud fönnmaradni egy rosszul szervezett MLM. Nálam a fentiek közül az 1,2,3 számít, és csak utána nézném a 4-et és az 5-öt.
00.04-esnek igaza van.
Csak a kérdező közben eltűnt valahol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!