Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás? Szerintetek...

Saját vállalkozás? Szerintetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
6-7 000 lakosú faluban élek, szeretnék nyitni egy önálló vállalkozást. Már szinte minden van itt a faluban. 3-4 kocsma, de nekem hiányzik egy kávézó, finom teákkal, különbző üdítőkkel, italokkal, esetleg süteményekkel. A másik ötletem egy bababolt. Van 3 kínai üzlet, de egyikben sincs baba ruha, meg az ehhez tartozó kellékek...partedli, cumi...
2010. nov. 8. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kávézóra nincs szükség a faluban, ahogy bababoltra sem.
2010. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a kavézó jó ötlet, hiszen a fagyizóban is rengetegen kérnek üdítőt, kávét, de csak vizet kapnak. Lehet, hogy nem lenne annyira forgalmas, mint a városban, de szerintem működne.

A baba boltot is jó ötletnek tarot, de az inkább a városba való.

2010. nov. 8. 16:10
 3/6 A kérdező kommentje:

Legjobb lenne valami olyanba kezdeni, ami itt nincs és az embereknek ezért muszáj a városba utazniuk.

De még nem jöttem rá, mi lehetne az.

2010. nov. 8. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
A város hány km-re van a falutól, ahol laksz? Az milyen város, kisebb, nagyobb, megyeszékhely? Milyen a megközelítése a városnak, autóbuszos, vonatos, és kb. mennyi idő az odautazás? Sokan járnak be a városba dolgozni? Kor szempontjából milyen a falu lakossága, sok fiatal, kisgyerekesek, esetleg inkább idősebbek? Tudom ez sok kérdés, de ezen válaszok alapján könnyebben tudsz dönteni, és mi is így tudunk esetleges hasznos ötlettel szolgálni.
2010. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes megnézni az összetételt. Ha van középiskola, akkor egy fiatalos-laza kávézó is mehet, ha van bölcsi/ovi (normális méretű), akkor a bababolt is akár.
2010. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj de ezek halott ötletek! kávézót akarsz nyitni: bérleti díj, az épületet alkalmassá kell tenni az adott tevékenységhez, engedélyek, megfelelő végzettség vagy felvett alkalmazott akinek van, te dolgozol ott vagy alkalmazott? mert ha alkalmazott az bizony sokban van, tudod mennyibe kerül neked egy minimálbérre bejelentett alkalmazott? cég vagy egyéni vállalkozó lennél? szerintem egy ekkora faluban nincs fizetőképes kereslet egy szimpla kávézóra. ha kicsit kocsma jellege lenne fiatalok számára akkor talán... de az sem olyan egyszerű..

a bababoltról meg ne is beszéljünk. saját tapasztalatból tudom, nekünk volt bababoltunk. szerinted hány ember vesz használt babaruhát? elég sok. és akkor ott van még a TESCO ahol fillérekért vannak a babadolgok. akinek meg sok pénze van és igényes dolgokat akar az bemegy a nagyvárosba ahol aztán dömping van az üzletekben.

bocs hogy elkeserítelek, de nem bírtam megállni.

2010. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!