Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kb hány millió forinttól...

Kb hány millió forinttól lehet elgondolkodni azon, hogy abból nem túl rizikós befektetéssel életünk végéig munka nélkül tisztességesen meg lehessen belőle élni?

Figyelt kérdés
A nem túl rizikós befektetés alatt azt értem, hogy ugyan nem tőkegarantált, de nem extrém bizonytalan, mint pl a kriptó.

tegnap 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk nem mindegy hogy hány éves vagy...
tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Thunderfairy ***** válasza:
73%
Nálam 100 000 000-tól kezdődik.
tegnap 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha már csak jövőre élsz, akkor olyan 2-2,5 millió forint értékű DKJ + számlapénz.
tegnap 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
ket kiadott lakas eleg lehet, ha nincsenek nagy igenyeid
tegnap 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Milyen befektetés ami tőkegarantált?

Amúgy valahol 200millió körül lehet az az összeg aminél már egy olyan passzív jövedelem kihozható amivel a jelenlegi életszínvonalamat tudnám tartani.

tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok.
tegnap 12:00
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Tehát gyakorlatilag van egy X × Y = Z egyenletünk, és anélkül, hogy tudnánk, hogy mennyi Y és Z, mondjuk meg, hogy mennyi X? Találd ki, hogy mi az összeg, amire szükséged éves szinten ahhoz, hogy tisztességesen meg tudj élni belőle, majd nézd meg, hogy azok a befektetések, amik számodra a „nem túl rizikós” kategóriába esnek, milyen hozammal kecsegtetnek, onnantól nem egy nagy truváj megbecsülni a dolgot.

Van, akinek egy S&P 500 is túl rizikós, és havi 1 millió kell neki a kényelmes megélhetéshez, más pedig lehet, hogy egy kriptót sem tart túl kockázatosnak, és havi 400 is elég neki. Nyilván teljesen más kezdőtőke kell ezekhez.

tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy szoktam számolni, hogy ha a hátralevő munkaidőre ugyanazt a fizetést most egyben odaadnák, akkor nem dolgoznék tovább.

Persze én már 45 vagyok, már van lakás, kocsi, meg gyerekek, de ha kapnék 20 éves fizetést egyszerre, akkor azt be lehet tenni akárcsak állampapírba, akkor ha 4-5%-on ketyeg, tovább is kitartana, mint 20 év.

tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi pénzed van?

Egy jó vállalkozási ötlettel megcsinálhatod azt a céget, vállalkozást, ami elhozza neked ezt az anyagi függetlenséget!

tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Safe withdrawal rate" kifejezésre keress rá, sokat írtak már ebben a témában. Nyilván főleg amerikai nézőpontból, de nagy vonalakban bárhol érvényes.

Az egyévi megélhetésed 25-30-szorosára szokták mondani, hogy azzal hosszú távon ki tudod termelni a megélhetésedet, jellemzően indexkövető alapokból és kisebb mennyiségű állampapírból álló portfólió használatával. Az apróbetűs részeket most megspórolom. Tehát ha évi 8 millóból eléldegélsz, akkor 240 millával már nagy eséllyel jó vagy, és kibírod a tőzsde lengedezéseit is.


Itt van egy szimulátor:

[link]

Ebben be lehet állítani azt is, hogy mennyire flexibilisek a kiadásaid, tehát egy recesszióban hány százalékkal tudod összehúzni magad, ami a siker szempontjából elég nagy faktor.

tegnap 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!