Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozásnál tevékeny...

Egyéni vállalkozásnál tevékenységi kör változtatása esetén mikor kerülök másik költséghányadba?

Figyelt kérdés

Vállalkozásom jelenlegi infói: mellékállású Egyéni vállalkozó, átalányadózó, áfamentes


Jelenleg több tevékenységi köröm is van, viszont szeretnék elindítani egy webshopot. A több tevékenységem miatt 40 %-os költséghányadban vagyok, viszont az évi 2.6 milliós adómentességgel nem érné meg a webshopot elindítanom, nullára se jönnék ki . Ha jól értem, ha kizárólag a webshophoz tartozó tevékenységet folytatnám, akkor a 90 %-osba kerülhetnék.


Azt gondoltam, hogy elindítom a webshopot, és ha elértem a határt, amíg nem kell adóznom, akkor törlöm a többi tevékenységi körömet, és kizárólag kiskereskedés lesz a vállalkozásom fő profilja.


A kérdésem az, hogy ha ezt megteszem, akkor onnantól kezdve átkerülök egyből a 90-%-os költséghányadba, és plusz adót kb. 16 millió bevételig nem kell fizetnem? Vagy nem lehet így egyik pillanatról a másikba átkerülni. Jelenleg van valamennyi bevételem a fő tevékenységemből, ami nem kereskedelmi, ezért nem szeretném most törölni ezt a tevékenységet, csak ha látom, hogy a webshop bevétele hogyan alakul.


Előre is köszönöm a segítséget, szép napot!



tegnap 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegy, mi a főtev.

HA adott évben csak egy számlád is van alacsonyabb ktg-hányadú tevékenységből, már azt kell alkalmaznod egész évre.

tegnap 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van számlám, tehát akkor januártól tudok csak kereskedelmi tevékenység szerint modositani ezen ugy, hogy tudjam alkalmazni az ahhoz tartozó költséghányadot.
tegnap 08:12
 3/4 anonim ***** válasza:
De akkor jövőre csak azt számlázhatsz, mást nem.
tegnap 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszi! Addigra legalább pont kiderül megéri-e "váltanom".

Köszi a segítséget!

tegnap 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!