Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számla nélkül vásárolt terméke...

Számla nélkül vásárolt termékeket tudok legálisan árusítani?

Figyelt kérdés
Kézműves termékeket szeretnék árusítani, viszont csak számla nélkül tudnám beszerezni őket. Kérdésem, hogy legálisan árusíthatnék-e ilyen számla nélkül beszerzett kézműves termékeket. Természetesen én magam adnék számlát a vásárlóimnak.

aug. 27. 13:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
61%

"Én legálisan akarnám csinálni, csak az a kérdés hogy hogyan."

Keress egy könyvelőt és minden kérdésedre választ ad.

aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
61%

Amiről te beszélsz, az a saját használt ingóságaid eladása, ami éves 600 ezerig adómentes, felette adóköteles. Amit leírtál (megveszed, kibontod, így már használt lesz) az nem az a kategória. Ott a beszerzés azért történik, hogy eladd. Így már gazdasági tevékenységnek minősül, nem alkalmazható rá az ingóértékesítés szabályozása. Nem igazán életszerű, hogy van otthon 100 megunt táskád, amit pár hónap alatt kiárusítasz. A NAV sem hülye, simán átminősíti kereskedelemmé (ha tudnád hány ilyen emberke keres meg minket, hogy vakarjuk ki a szarból őket ilyen és hasonló okosságok miatt).

És igen, használtcuccok árusításánál nem kötelező sem a számla, sem az adásvételi (bár az adásvételi azért némely esetben kötelező, némely esetben pedig erősen ajánlott). A garázsvásárban is nagyrészt igazad van. Viszont egyik sem az a kategória, amit a kérdező szeretné csinálni. Szóval ne tanácsolj neki ilyet, mert igenis megütheti a bokáját miatta.

Az áfáról én nem írtam egy betűt sem, de valóban alapesetben 12 millió az alanyi adómentesség határa. De mondok egy olyat, hogy simán lehet áfafizetési kötelezettséged alatta is :)

aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Te mint magánszemély nem vagy köteles számlát kiállítani egy vagy több eladott termékről! Hol árulnád ezeket a termékeket? Rengeteg oldal van már,ahol tudsz hirdetni magánszemélyként!

Marketplace,Vatera, Jó Fogás,Vinted,

szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nagyobb volumenben gondoltam annál, mint hogy magánszemélyként használt cikként értékesíthetném. Meg nyilván üzletszerű is lenne, szóval ez módozat kilőve.
szept. 21. 16:53
 25/25 anonim válasza:
Esetleg vállalkozást nyitni,egy kisebb üzletet bérelni..
szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!