Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik vállalkozás elindítása...

Melyik vállalkozás elindítása a legjobb ötlet az alábbiak közül?Őrző védő cég, temetkezési vállalat, vagy kártevő irtó?

Figyelt kérdés

Mennyi egy ilyen cég beindítása, mennyi idő alatt hozná vissza az árát, örököltem egy nagyobb összeget és gondoltam valamit vállalkozok..

Rovar és vagy patkány a kártevő alatt, és rendes temetkezés nem krematórium...



aug. 13. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyikhez értesz? Melyikhez van végzettséged?
aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Végzettség?Nem is tudtam hogy van temetkezési vállalkozói okj, mint az ingatlanosoknál...
aug. 14. 01:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem egy ismerősömnek van zöldségese, cukrászdája, étterme és egyiküknek sincs még rokon szakmákból sem végzettségük...
aug. 14. 01:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De te 3 végzettséghez kötött tevékenységről kérdeztél.


L

### 1. **Őrző-védő cég**


- **Szükséges végzettség:**

- A személy- és vagyonvédelmi tevékenység folytatásához szükséges a **személy- és vagyonőr szakképesítés** megszerzése.

- A vállalkozás vezetőjének megfelelő szakirányú végzettséggel és szakmai tapasztalattal kell rendelkeznie.


- **Szükséges engedélyek:**

- A tevékenység megkezdéséhez **rendőrségi engedély** szükséges, amelyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) kell benyújtani.

- További hatósági engedélyek is szükségesek lehetnek, mint például a vagyonvédelmi szolgáltatások nyilvántartásba vétele.


- **Releváns jogszabályok:**

- **2005. évi CXXXIII. törvény** a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól.

- **22/2006. (IV. 25.) BM rendelet** a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység folytatásának engedélyezési és nyilvántartási rendjéről.

- **35/1996. (XII. 29.) BM rendelet** a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályozásáról.


### 2. **Temetkezési vállalat**


- **Szükséges végzettség:**

- A temetkezési vállalkozás vezetéséhez és a tevékenység végzéséhez szükséges a **temetkezési szakirányú végzettség**, például temetkezési vállalkozó vagy ravatalozó kezelő képzés elvégzése.


- **Szükséges engedélyek:**

- A tevékenység megkezdéséhez és végzéséhez szükség van az illetékes **önkormányzat jegyzőjének** engedélyére.

- Emellett az egészségügyi hatóságok (pl. ÁNTSZ) engedélyét is be kell szerezni a halottkezeléssel és temetéssel kapcsolatos tevékenységekhez.


- **Releváns jogszabályok:**

- **1999. évi XLIII. törvény** a temetőkről és a temetkezésről.

- **145/1999. (X. 1.) Korm. rendelet** a temetkezési szolgáltatások végzésének szabályairól.

- **4/1999. (II. 23.) EüM rendelet** a halottvizsgálat és a halottakkal kapcsolatos egyes egészségügyi intézkedések szabályairól.


### 3. **Kártevőirtó vállalkozás**


- **Szükséges végzettség:**

- A kártevőirtó tevékenység végzéséhez a vállalkozónak rendelkeznie kell **egészségügyi gázmesteri** vagy **rovarirtó és rágcsálóirtó szakképesítéssel**.

- A veszélyes anyagokkal való munka további képesítési követelményeket is megkövetelhet.


- **Szükséges engedélyek:**

- A tevékenység megkezdéséhez engedély szükséges az illetékes hatóságoktól, például a **Nemzeti Népegészségügyi Központtól (NNK)**.

- Az irtószerek használatához kapcsolódó engedélyek és nyilvántartásba vétel is szükséges lehet.


- **Releváns jogszabályok:**

- **18/1998. (VI. 3.) NM rendelet** az egészségügyi kártevők elleni védekezésről és a fertőtlenítés végzéséről.

- **2000. évi XXV. törvény** a kémiai biztonságról.

- **44/2000. (XII. 27.) EüM rendelet** a biocid termékek forgalomba hozatalának és felhasználásának

aug. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egy nagyobb összeget örököltél, fel tudsz venni olyan embereket, akiknek van végzettségük. Viszont legalább olyan egy olyan ember legyen köztük, aki ismerős, barát, rokon, és megbízol benne. Én a helyedben az örző védő céget választanám. Igaz nagy a konkurencia szinte mindenütt. De a másik kettő szerintem nem olyan nyerő. Vagyis a temetkezési vállalkozás valahol jó lehet, de a mi településünkön lévő vállalkozó egyenlege nem olyan jó. Több temetőt is üzemeltetnek, és belvárosi irodájuk is van. Teljes temetkezési szolgáltatás nyujtanak, és 3-4 településen nincs konkurenciájuk és persze mindig volt, és lesz igény rájuk, ám mégis alig volt nyereségük. Kártevő és rovarirtás meg függ attól hogy hol lenne a vállalkozás működési területe. Minél nagyobb területet fednétek le, annál nagyobb lenne a potenciális ügyfelek száma. 1 kisteherautó, két alkalmazott és felszerés a kártevő irtáshoz. Bár így, hogy egyikhez se értesz, elég nehéz lesz. Lehet egy darabig bármelyik vállalkozás pénznyelő lesz, és időbe telik, míg nyereséget termelne valamelyik. Először mérd fel a piacot, a környéket, igényeket, nézd meg a konkurenciát. Olyan társat, vagy " kisfőnököt" keress, aki ismersz, megbízol benne, és tudod hogy jól ért a szakmájához, ( A végzettség miatt) De ha nincs ilyen végzettségű ismerősöd, akkor szerintem szóba jöhet más is. Gondolok itt például építőipari szakikra is, akiknek nincs pénzük saját vállalkozásra, viszont jól dolgoznak. ( Bár tudom szinte lehetetlen ilyen embereket találni)
aug. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 Valószínű, van valamelyik alkalmazotjuknak végzettsége. Így tulajdonos lehetsz szinte mindenféle vállalkozásban. Bár így kockázatos, hogy nincs rálátosod egyikre sem .

Így azt ajánlanám, hogy olyan dologba kezdj ami nagyon érdekel, és szívesen megtanulnád később. De látsz is benne fantáziát pénzügyi szempontból. Nézz szét a környékeden, és gondolkodj el, mire lenne igény. Vagy mit tudnál ott megvalósítani. Ne csak ezekbe a vállalkozásokba gondolkodj szerintem. Ha olyan helyen vagy, még az ingatlaniroda nyitása, is jobb üzlet lehet. Bár ehhez is érteni kellene. Még azt tudom ajánlani, hogy már működő vállalkozásba fektetsz be. Vagy egy hozzáértő emberrel közösen alapítassz vállalkozást. A szakképzett dolgozó/dolgozók felvétele is járható út lehet. ( Viszont arra figyelj, hogy ösztönözve legyenek, megbízhatóak legyenek, hogy ki ne lopják a szemedet)

aug. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik jobb mint a másik
aug. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Full baromságnak látom mind a hármat...


Őrző védő cég: Mit akarsz őriznivédeni? Minden helynek, vállalkozásnak, cégnek megvannak már a kiválaszott őrző védő cégei akiket alkalmaznak. Hogyan gondoltál betörni a piacra? Ha alá is ígérsz ezeknek pl árban, valószínűleg olyan szerződés köti oda a legtöbbet, amit nem lehet egyik napról a másikra felmondani csak úgy. 99%-ban akit megkeresel, azt fogja mondani, hogy köszönjük, már van partnerünk.


Temetkezési vállalkozó: Minden temetőnek megvannak a fix emberei, vállalkozói akikkel dolgoznak. Ugyan az a helyzet mint az őrző védőnél. Kit akarsz ezzel megkörnyékezni?


kártevőírtás: Hát ennek magyarországágon nem gondolom, hogy erre olyan hűdenagy vállalkozások épülnének. Azt mondom amerikában oké. Ahol vannak mosómedvék, kígyók költöznek házak alá, krokodil van a medencében, ilyen pók, olyan poloska, patkányok, bánattudja. De itthon? Mit akarsz itthon irtani? Mi van? Darázsfészek, poloska, minimális patkány meg egér, meg nyestet elzavarni. Nem gondolom, hogy akkora igény van kártevőirtóra, hogy erre fel kellene építeni egy jól működő vállalkozást. 30 éves vagyok, elmúlt 20 évembe SENKITŐL soha nem hallottam olyat, hogy basszus de szükségem lenne egy kártevőírtóra. Nagyon szűk réteget érint. Azokat meg lefedi szintén a meglévő. Ezeket is többnyire szerintem egyéni vállalkozók csinálják és nem egy tudomisén 20 fős cég.


Szóval összességében kötve hiszem, hogy ezek olyan óriási befektetések lennének, hogy mindenképp el kellene indítani. Mindegyikből megvan szerintem a kínálat annyira, hogy nem kell belőlük +1.

Olyanba gondolkodj, aminek van is értelme. Ezek ilyen alibi vállalkozások lennének. Tipikusan az a fajta, már bocsánat, amikor kipattan a gyári melós fejéből hogy ő vállalkozó akar lenni, merhááá abba van a pééz. És kitalál valami hasonló baromságot, hogy ő bizony temetkezési vállalkozó lesz egyszercsak.


Állítom neked, több pénzt keresnél ha az örökségedet valamilyen alapba fektetnéd, mintha elkezdesz temetkezési vállalkozni meg kártevőirtani.


De egy tök jogos kérdés hangzott el egy másik kérdezőtől. Értesz egyáltalán bármelyikhez? Tudod hogy kell csinálni? Hogy kellene beindítani? Mi most a foglalkozásod?

aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!