Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelés? A házi dolgozatomho...

Könyvelés? A házi dolgozatomhoz kellene egy kis segítség.

Figyelt kérdés

Egy fiktív kávéházat csináltam és az üzleti terv végére kellene az eredményimutatás.

Természetesen nem azt kérem,hogy csináljátok meg helyettem, csak valaki magyarázza el nekem, hogy mit, hogy kell számolni, mert süger vagyok számvitelből:(

Kft.-t alapítottam, én és még egy másik személy van benne.

Már ott fennakadtam,hogy az eszközöket és forrásokat szemléltesem és kellene még az eredménykimutatás is:(

Ha valaki tud jól magyarázni, megtenné nekem,hogy leír mindent szóról szóra?

Nagyon megköszönném.


2010. okt. 24. 13:32
 1/2 anonim válasza:
Én is most tanulom ezt. Sztem első a forrás oldalon a jegyzett tőke nagysága, kft esetén min. 500e kell hogy legyen. Ennyi pénz sztem kevés egy kávéházhoz, kell még hosszú lejáratú kötelezettség. A forrásból megvásárolt eszközöket (tárgyi eszközök és készletek) összegszerűen felosztani, és kell még a pénztárba is némi váltópénz. Bérled-e a helységet? Felújítottad mielőtt megnyitod? A székeket, asztalokat, gépeket megvásároltad vagy szintén bérled? Ezeket mind külön helyre kell tenni. A vállalkozás legyen nyereséges, mondjuk 12-14%-os éves nyereséggel. Ha kell eredményt tervezni, akkor esetleg tervfeladat és tervteljesítést is lehet számolni ja és bért is kell fizetni. ELÁBÉ, árrésszint, jövedelmezőségi tábla, és utána már lehet eredménykimutatást is készíteni. Mindent nem tudok leírni, de talán ezek segítenek.
2010. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:) Már megoldottam:) 30 milla volt a törzstőként elég volt bőven:)
2010. okt. 30. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!