Egy rokkant nyugdíjas lehet vállalkozó?
"A rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátásban részesülő személy dolgozhat egyéni-, illetve társas vállalkozói jogviszonyban is.
....
... jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül ne haladja meg a minimálbér 150 százalékát. Amennyiben a jövedelme ezt a jövedelemkorlátot meghaladja, akkor a rokkantsági-, illetve a rehabilitációs ellátást meg kell szüntetni.
...
A fenti jövedelemkorlátra vonatkozó feltételnek megfelel a vállalkozás, ha például minden harmadik hónapban kevesebb a vállalkozásból származó jövedelem a minimálbér 150 százalékánál, szakképzettséget igénylő tevékenység esetén a garantált bér 150 százalékánál."
pl. [link]
Szerintem a 2. egy korábbi cikkből másolt be.
2022 óta nincs korlátozva a rokkantsági ellátás melletti munkavégzés sem összegben, sem időben. Én 8 órában dolgozom, multinál.
Jól mondta az első válaszadó, a NAV-nál pontos választ adnak, én is inkább őket kérdezném, mint itt a laikus válaszolók tippjeire hallgatnék.
A NAV tájékoztatója szerint:
"(3) E § értelmében megváltozott munkaképességű személynek minősül az,
a) akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű..."
"Abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján megfelel a feltételeknek, akkor a minimálbér kétszerese után mentesül a szociális hozzájárulási adó fizetése alól."
Nekem ez 30%, tehát beleesek. De ez a szöveg mit jelent? Azt, hogy a minimálbér kétszereséig, azaz 533 600 forintig, semmilyen adót, járulékot, azaz semmit sem kell fizetnem? Illetve ez havonta, vagy évente értendő?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!