Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért vesz valaki erdőt, vagy...

Miért vesz valaki erdőt, vagy telepít? Egy millió felett van a hektáronkénti ár és haszon is a 21. században lesz belőle.

Figyelt kérdés
2023. szept. 27. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most a 21. század van. Tehát most lesz belőle haszon. Így szerintem teljesen érthető.
2023. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Akkor lesz belőle pénz amikor eladod, ami meg lehet akár holnap is.
2023. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
1 köbméter fa nálunk 40+ ezer forint. Egy hektár erdő szerinted évente hány köbméter fát termel?
2023. szept. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Egy hektár erdő szerinted évente hány köbméter fát termel?"

Konkrétan évente semennyit. Egy tölgy erdőnek kell legalább 60 év, mire vágásérett fák lesznek benne, főleg mostanság, amikor aszályosak az évek és gyengék a fák.

Viszont sokan telepítettek erdőt (konkrétan tölgyet, vagy akár akácot) szarvasgomba termesztés céljára. A fák gyökerei között fejlődik a szarvasgomba, amit kiképzett kutyákkal meg lehet kerestetni és kiásni és ugyebár a szarvasgomba ára az arannyal vetekszik (kis túlzással). Ehhez is kell mondjuk 10 év, tehát a erdőtelepítés semmiképp nem pár éves megtérülésű befektetés, hanem 10-50 év távlatában.

Tehát kitermelés céljából vesznek erdőt, rövidtávú haszonért. Telepítést viszont befektetés céljából végeznek főleg, tekintve, hogy a föld ára is növekszik évről évre.

Energiaerdőt (speciális, gyors növésű fákat) szintén kitermelés céljából telepítenek, eltüzelik kitermelés után biomassza-erőműben és áramot termelnek vele helyi szinten, mondjuk egy ipari üzem energiaszükségletére, vagy városos távhőjére, melegvizének az előállítására.

De ezeken kívül még más célok is lehetnek. Hiszen az EU jelenleg pénzt ad az erdősítésre.

2023. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Az nem tudom megvan-e, hogy az erdő vágásra kb. (kis túlázással) az állampapírral felel meg mint befektetés? Végig várhatod és felveheted a teljes nyereséget (vágás), de bármikor eladhatod részleges profitért?
2023. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak az árát sokallom, olyan árban van mint a szántó. Az viszont már őszel hasznot hoz.
2023. szept. 29. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:

A friss erdőre évi 432 euró támogatás van, ez a jövedelem-kiesés pótlás.

Fatikustól függően van a vágásérés ideje, pl. energiafa esetén első 3-4 év után, utána meg 2 évente van róla termelés.

A bútorfa termelésnél sem 60 év az első bevétel, közben van 4-5 ritkító vágás, ágazás, természetes kihullás, ez mind-mind tűzifaként kerül a piacra.


Kérdező nem értem miért baj számodra, hogy már most a 21. században lesz belőle pénz és nem csak pl. a 22.-ben???

2023. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

"Értem. Csak az árát sokallom, olyan árban van mint a szántó. Az viszont már ősszel hasznot hoz."

Kivéve, amikor aszály van, mint tavaly és nem hasznot, hanem hektáronként 350 ezer mínuszt termel a szántód. Ha van 100 hektár szántód aszályos területen, és annak a fele kukorica és napraforgó, aminek nulla volt tavaly a termése, akkor csak ezen a kettőn lett 17 millió mínuszod.

Vagy idén, amikor kábé nulla a hozamod, mert ugyan idén volt eső és jobb a termés, de még a tavalyi, olcsó, ukrán gabonával vannak tele a tárolók és konkrétan betároltatni sem tudod, nyomott áron el kell adnod aratáskor...

Nehogy azt hidd, hogy mindig és minden fenékig tejfel.

2023. okt. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

"Értem. Csak az árát sokallom, olyan árban van mint a szántó. Az viszont már ősszel hasznot hoz."

A szántó ára már 2-3 millió. Nyugati határnál még több.

Ahhoz, hogy hasznot hozzon, művelned, vagy műveltetned kell. Bérbe adva szinte semmit nem hoz.

júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!