Hogyan csináltátok? Merjenek bele kezdeni? Ha igen milyen iparágban? Miből van hiány?
(Ezt a kérdést most a vállalkozóknak célzom..
Egy prezentáció keretében szeretném megemlíteni a fiatalok lehetőségeit.)
Nem vagyok túl tájékozott.
Divatba jöttek az otthoni online munkák.
Lehet itt látni divat márkától kezdve , ékszekerekig mindent..
Na de..
-Miből van még mindig hiány?
-Mibe merjenek bele kezdeni a fiatalok?
-Mint online mint offline ?
Mi kell még a társadalomnak?
Ha van ilyen, akkor azt hogyan teremtsék meg?
...ilyen és ehhez hasonló kerdéket szeretnék még fel tenni.
Jelen pillanatban nem látom értelmét.de ha valaki el tudja nekem mondani miért jó és miért kell. Át gondolom.
Még egy kérdés, tőzsdézés, bitcoin stb ...megéri most bele kezdeni?
"Mint online mint offline ?"
Itt mire vagy kíváncsi, mit jelent a két mint?
Instagramozás és Tiktokozás helyett olvasni kellene és tanulni, hogy legyen egy minimális világlátásod, kérdező!
"-Miből van még mindig hiány?"
Állítólag informatikusokból van hiány. Amellett például orvosokból, ápolókból, tanárokból, rendőrökből, tudósokból, kutatókból.
Ha termékekre, szolgáltatásokra gondolsz, nincs hiány semmiből, bemész a boltba és látod, hogy zsúfolásig vannak a polcok, minden termékből van legalább 10 különböző fajta.
De például hiány van olyan környezetvédelmi megoldásokból, amik eltüntetnék a műanyaghulladékot a Földről anélkül, hogy további környezeti terhelést jelentene maga az eltüntetés folyamata.
Az nem lehet megoldás, amit most csinálunk, hogy bedobjuk a kukába, az elviszi a hulladéklerakóba, ahol egy település mellett eltemetik a földbe, ahol 50-100 vagy éppen ezer évig rohad és nem bomlik el.
Olyan túltermelés van mindenből, például ruhákból is, amiknek egyik alapanyaga szintén a műszál, vagyis műanyag, hogy a teljesen új, de el nem adott ruhákat ezertonna számra viszik hajóval Dél-Amerikába, Chilébe és lerakják a Föld legszárazabb helyén, az Atacama-sivatagban, mert nem tudnak vele mit csinálni.
"-Mibe merjenek bele kezdeni a fiatalok?"
A fentiek azonnali megoldásába! Tanuljanak, tanuljanak és tanuljanak, hogy jobb életük legyen, mint a szüleiknek, nagyszüleiknek volt és a saját gyerekeiket is taníttassák, hogy jobbá tegyék a világot, amit majd rájuk, gyerekeikre és unokáikra hagynak!
"-Mint online mint offline?"
Helyesen: mind online, mind offline. Ne online éld az életed, hanem menjél ki emberek közé, beszélgess és tanulj. Dolgozz, szerezz gyakorlatot, képezd magad.
"Még egy kérdés, tőzsdézés, bitcoin stb ...megéri most bele kezdeni?"
Neked semmiképpen sem éri meg, mert nem értesz hozzá. A kapkodás pedig csak veszteséget hoz. Ha például akkor akarsz Bitcoint venni, amikor mindenki venni akar, akkor csak része leszel az árfelhajtásnak, ugyanis a kereslet hajtja fel az árat. Ha valamit mindenki meg akar venni, vagyis nagy rá a kereslet, az felhajtja annak a valaminek az árát. Amikor mindenki bevásárolt belőle és elfogynak a vevők, akkor meg elkezd csökkenni az ára, mert rájönnek, hogy drágán vették, nem emelkedik tovább az ára, igyekeznek szabadulni tőle, lehetőleg minimális veszteséggel. Ez történt a BTC-vel is, amikor felrángatták 64 ezerig, ott elfogytak a vevők. Az okosan, akik olcsón vették, addigra kiszálltak belőle, vagyis eladták a későn érkező vevőknek (a "háziasszonyoknak"), akik meg rájöttek, hogy drágán vették és már nincs kereslet rá, nincs ami emelje az árat, tehát elkezdték elkeseredetten olcsóbban eladni, mint amennyiért vették, inkább buktak rajta, de szerették volna kivenni belőle a pénzüket. Így történt, hogy a 2021. novemberi 64 ezres árfolyamcsúcsról egy év alatt 2022. novemberre a negyedére, 16 ezerre csorgott le az árfolyam. Ott viszont már újra több vevő lett, mint eladó, ami elkezdte emelni az árfolyamot és és 2023. áprilisra 30 ezerre visszahúzták az árfolyamot. Most 29 ezer környékén lehet BTC-t venni, de lehetséges, hogy pár hét távlatában lesz még 2-3 ezerrel olcsóbb is. De az is lehet, hogy felhúzzák mondjuk 38 ezerre, tehát egy 30%-ot lehet vele keresni 2-3 hónap alatt azzal, ha vásárolsz BTC-t és tartod amíg fel nem emelkedik arra az árfolyamra, ami számodra a nyereség kivételére elfogadható. Ugyanolyan ez, mint a valutázás. Veszel dollárt vagy eurót amikor olcsóbb és eladod amikor drágább. Ha éppen árfolyamcsúcson veszel, akkor meg szívsz 1-2 évet vele, mert addig nem leszel pénzednél, amíg újra fel nem rántják az árfolyamot.
Emellett, ahogy a devizát (dollárt, eurót, stb.), úgy a BTC-t is nemcsak adni és venni lehet, hanem a fizikai megvásárlása nélkül is lehet "fogadni" az árfolyam változására. Olyan ez, mint a Tippmix, csak éppen a tőzsdén folyik és származékos vagy származtatott ügyleteknek hívják. Itt olvashatsz róla az alábbi linken például, de még számtalan helyen máshol is. Illetve elvégezhetsz hozzá egy brókerképzőt és egy gazdaságtudományi egyetemet. Ezen ügyletek lényege, hogy kevés saját tőkével, tőkeáttétel (vagyis hitel) segítségével kereskedhetsz és nyerhetsz vagy veszíthetsz irdatlan pénzeket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!