Ha nyitok egy egyéni vállalkozást, miket kell fizetnem havonta?
És ha nem? Akkor a végtelenségig adjuk az ingyen tanácsokat?
Nálunk ez úgy megy, hogy van a tanácsadásnak egy X díja. Ha után ténylegesen ügyféllé válik, akkor 3 hónap múlva jóvá lesz írva a tanácsadás díja a tárgyhavi könyvelési díjból. Nekünk ez így vált be, lehet másnak más.
#11
Értem. Jó tudni.:)
Nekem az első könyvelőm a bejelentésért kért el pénzt, majd 7 évre rá váltottam, akkor már céget és EV-t is kellett könyvelni, ott nem kértek pénzt csak havidíjat, de előtte jó sokat szivattam őket tanácsért, mert bonyolult ügy volt. :D Akkor utólag elkönyvelem nekik jófejségként.
@14
Hát jó, de miért ne lenne? :D :D :D
Ha az ember vállalkozást indít, azért csinálja, mert valamilyen üzleti tevékenységet akar végezni. Ha csinál valamit, van bevétel.
Egy átlag munkaidő napi 8 óra, ha ennyit beletesz valaki a saját vállalkozásába, egy átlagfizetésnyi pénzt nettóban biztosan össze tud rakni, bármilyen szarul szervezi is a dolgokat. Kötetlen munkaidő, nincs főnök.
Ha meg kicsit jobb mint a konkurencia, akkor degeszre keresi magát.
Igen, de ha hirtelen megsérül, balesetet szenved, lebetegszik, akkor egy fillér bevétele sem lesz. Az építőiparban nem lehet kizárni semmi ilyet.
Mondjuk erre való egy biztosítás.
#15
Nem mindenki tudja, hogy pontosan mit csinál, vagy hogy lesz-e rá kereslet, és szeretné kicsiben kipróbálni. Írom ezt jelenleg két cég tulajdonosaként. Előtte 8 évig szabadúszóként csináltam, amit. Ha olyan egyéni vállalkozói környezet lett volna, mint ma van a KATA kiherélése óta, akkor lehet sosem kezdem el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!