Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem túlzás kicsit egy cégtől,...

Nem túlzás kicsit egy cégtől, hogy sima oktatásra előírja az "üzleti megjelenést"?

Figyelt kérdés

Egy olyan cég, aki nem vesz fel alkalmazottnak, pusztán vállalkozóért jutalékosan dolgozol. Egy oktatás,a hol szaktudást adnának át, kicsit felszínes és külsőségcentrikus dolognak tartom.

Vagy túlreagálom?


2010. okt. 4. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem reagálod túl. De ezek ilyen cégek. (pénzügyi elemző?)

Csak az számít, hogy nézel ki, hogya adod elő magad. Hozzá kell szoknod, hogy ha ilyen munkakörben dolgozol, _folyamatosan_ üzleti megjelenés az elvárt. Mivel bármikor találkozol ügyféllel, akit ráadásul nem is a gazdasági diplomáddal győztál meg, hanem ilyen gyorstalpalón tanított dolgokon.

Az én tanácsadóm is folyton kiskosztümben jön. De amikor belekérdeztem a szerződésbe, amit alá akart íratni velem, nem tudta megmagyarázni...

2010. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De igen, erős túlzás

Viszont ha ez volna a legnagyobb probléma az ilyen cégekkel, örömmel elfogadnám.

2010. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzás, de például én közel 3,5 évig dolgoztam ugyanígy az ING-nél, és szabadság alatt sem lehetett az iroda területére nem üzletiben bemenni, ha kellett valami, mert akkor már leszúrás volt a "főnökségtől" és munkatársaktól. 28L
2010. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
sztem meg egyáltalán nem túlzás h ad magára a cég, gondolj bele ha mindenki úgy öltözködhetne ahogy akar... pfff... belegondolok néhány ember igénytelenségébe, szokásokba ... az egyik ember feketében bakancsban pengével a nyakában, a másik borotvált fejjel terepruhás gatyában a harmadik lógó 5 számmal nagyobb ruhadarabokban jelenne meg az oktatáson... a magánéletben persze mindenki adja saját magát, de az üzletben mikor egy céget képvisel azért naaaa... és teljesen mindegy h hol tartózkodik, tárgyalás, ügyfél, oktatás...
2010. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy flipflopban meg motoros dzsekiben kellene menni, de azt tartottam túlzásnak, amikor egy cég előadásaira jártam, ahol nem voltam alkalmazott csak üzletkötő (nevet nem írok, bével kezdődik és rókernettel végz.) és volt olyan srác akit azért NEM ENGEDTEK be, mert nem volt rajta nyakkendő. (amúgy elegáns ing és öltöny igen) Vagy azon fszoltak egy másik kollégával, hogy egy casual zakó és ing volt rajta és egy farmernadrág. Na ez már azért elszállt dolog. Még a felső politikai elit sem öltözik ki ennyire.
2010. okt. 4. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem. Mert ők már megengedhetik maguknak a lazaságot, de ilyen helyen iszonyú merevek.

Egyébként nem értem, az én főnököm simán elmegy tárgyalni farmerben, pólóban és még soha nem nézték le emiatt. Persze komoly szaktudása van, így nem a külsejét nézi az ügyfél, hanem azt. Ahol viszont ez nincs vagy csak részben van meg, ott extra fontos az öltözék, mert ezzel el lehet érni, hogy az ügyfél elhiggye, hogy tudod a dolgod és nem fog belekérdezni.

2010. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az inkriminált cég égisze alatt tevékenykedtem pü tanácsadóként 3-4 évvel ezelőtt. Aztán hiteltanácsadó is voltam, több másik szervezetnél is.

Nekem HATÁROZOTTAN az volt a tapasztalatom, hogy a full öltöny-nyakkendő "munkaruha" inkább feszélyezte az ügyfeleket, nehezítette azt, amit ezek a cégek elvárnak: az ügyfél bizalmát elnyerni. Ha egy sportosabb zakó volt rajtam egy garbóval, sokkal hamarabb megnyíltak az emberek.

2010. okt. 4. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!